Halving Bitcoina spowoduje ogromny szok podażowy BTC: Samson Mow

Samson Mow, wczesny zwolennik Bitcoina i dyrektor generalny firmy Jan3 zorientowanej na adopcję Bitcoina, podzielił się niedawno na Reddicie swoją prognozą dotyczącą tego, kiedy może nastąpić znaczny wzrost ceny Bitcoina, określany jako „czas Omega”.

Dodatkowo podzielił się kilkoma skłaniającymi do myślenia spostrzeżeniami na temat nadchodzącego halvingu Bitcoina, zaplanowanego na ten tydzień.

Oto, kiedy nadchodzi „czas Omega”: Samson Mow

Ekspert Bitcoina Samson Mow napisał na Twitterze, że obawy związane z niekorzystnymi wydarzeniami na Bliskim Wschodzie doprowadziły do ​​​​znacznego spadku ceny Bitcoina w ubiegły weekend. Wartość Bitcoina spadła o ponad 13%, osiągając poziom 63 240 dolarów.

Od tego momentu aż do poniedziałku Bitcoin zdołał odrobić prawie 9% swoich strat i osiągnął cenę 66 635 dolarów. Jednak nastąpiło kolejne niepowodzenie, które spowodowało spadek wartości Bitcoina o 5%, co dało obecną cenę 63 280 dolarów. Warto zauważyć, że był to jedyny składnik aktywów, który doświadczył takiej zmienności, jak twierdzi Mow, ponieważ kryptowaluty są jedynymi przedmiotem obrotu w weekend.

Mówiąc prościej, Mow stwierdził na Twitterze, że rynki tradycyjnych finansów doświadczyły dziś strachu, ale uważa, że ​​jest to jedynie przesadzona reakcja. Wspomniał dalej, że gdy to minie, będzie to znacząca szansa dla Bitcoina, który nazywa „czasem Omega”.

Mow podkreślił znaczenie halvingu Bitcoina

Szef 3 stycznia podkreślił znaczenie nadchodzącego halvingu Bitcoina. Opisał to jako „katalizator znacznego spadku podaży”.

Wiesz jednak, co oznacza halving. Wiesz, że to iskra ogromnego szoku podażowego. Śledzisz wpływy i popyt na fundusze ETF. Zdajesz sobie sprawę z nadchodzących funduszy ETF HK.

Jesteś lwem gromadzącym #Bitcoin wśród stada owiec.

— Samson Mow (@Excellion) 16 kwietnia 2024 r.

Influencer poruszył ważną kwestię dotyczącą świata kryptowalut: odkąd SEC dała zielone światło w połowie stycznia, spotowe fundusze ETF Bitcoin kupują ogromne ilości Bitcoinów, co skutkuje znacznym wzrostem popytu na cyfrową walutę.

W tym tygodniu poruszył temat zatwierdzonych funduszy giełdowych Bitcoin-Ethereum w Hongkongu do handlu pomiędzy Bitcoinami i Ethereum.

Według Mow na rynkach panuje zamieszanie co do wpływu halvingu Bitcoina. Wielu uczestników rynku może być nieświadomych tego wydarzenia, nie mając pewności, czy spowoduje to wzrost, czy spadek ceny Bitcoina. Niektórzy obawiają się, że górnicy mogą opuścić firmę z powodu spadku wynagrodzeń, co zmusza innych do czekania i zobaczenia, co się rozwinie.

2024-04-16 13:43