Szef SEC od dawna postrzega Ethereum jako papier wartościowy, wynika z nowego zgłoszenia

Jako długoterminowy inwestor kryptowalutowy żywo zainteresowany Ethereum uważam, że trwające dochodzenie prowadzone przez SEC w sprawie statusu bezpieczeństwa Ethereum jest zarówno intrygujące, jak i niepokojące. Od lat uważnie śledząc rozwój sytuacji w przestrzeni kryptowalut, widziałem na własne oczy, jak niepewność regulacyjna może znacząco wpłynąć na nastroje na rynku i ceny.


Na podstawie szczegółów ujawnionych w niezredagowanym pozwie Consensys przeciwko SEC odkryłem, że prezes SEC Gary Gensler uważał Ethereum, drugą co do wielkości kryptowalutę, za niezarejestrowany papier wartościowy około rok temu.

Jako inwestor kryptowalutowy uważnie śledziłem działania SEC dotyczące Ethereum. W marcu 2023 r. byłem zaintrygowany, gdy usłyszałem, że Gurbir Grewal, dyrektor wydziału egzekwowania prawa w SEC, wyraził zgodę na formalne dochodzenie w sprawie statusu bezpieczeństwa Ethereum. Dochodzenie to obejmowało wysyłanie wezwań do wielu osób i podmiotów, które miały kontakt z tokenem Ethereum. Z niecierpliwością czekałem na aktualizacje tego dochodzenia, ponieważ może ono potencjalnie wpłynąć na cały rynek kryptowalut.

Jako badacz zgłębiający ten temat natknąłem się na intrygującą informację od Fox Business. Z ich raportu wynika, że ​​Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) była zdecydowana utrzymać toczące się dochodzenie w tajemnicy. Jeden z informatorów posunął się nawet do porównania tego doświadczenia do zobowiązania się umową o zachowaniu poufności. Odbiorców wezwań poinstruowano, aby zachowali milczenie, jeśli chcieli uzyskać więcej szczegółów dotyczących śledztwa.

HOT Stories
Szef SEC od dawna postrzega Ethereum jako papier wartościowy, wynika z nowego zgłoszenia
Elon Musk’s Tesla to Spend $10 Billion on AI Training This Year
Here’s How Many Hours Michael Saylor Spent Studying Bitcoin – Hold Tight
Bitcoin ETFs Expected to Launch in Australia
Is Shiba Inu (SHIB) Finished? Ethereum (ETH) About to Get Tested, Cardano (ADA) Finally Enters Uptrend

Jako analityk nie zdziwiłbym się, gdybym dowiedział się, że Consensus, główny zwolennik Ethereum, otrzymał wezwania od Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Po złożeniu pozwu przeciwko SEC Consensys ogłosił, że został powiadomiony przez organ regulacyjny w kwietniu za pośrednictwem zawiadomienia Wells.

Według wiadomości U.Today prezes SEC Gary Gensler konsekwentnie odmawia wyjaśnienia, czy Ethereum kwalifikuje się jako niezarejestrowany papier wartościowy. To pytanie pozostało również bez odpowiedzi podczas jego wystąpienia w Kongresie z kongresmanem Patrickiem McHenrym w kwietniu 2023 r. Warto wspomnieć, że SEC wszczęła dochodzenie w sprawie Ethereum wkrótce po tym przesłuchaniu.

Nie jest zaskoczeniem, że SEC negatywnie ocenia Ethereum, biorąc pod uwagę sugestię przewodniczącego SEC w wywiadzie dla New York Magazine, że token można uznać za niezarejestrowany papier wartościowy.

Jako inwestor kryptowalutowy mogę powiedzieć, że podczas swojej pracy na MIT Gensler był wcześniej zdania, że ​​Ether nie jest uważany za papier wartościowy. Jednak długo oczekiwane przejście Ethereum na mechanizm konsensusu typu „proof-of-stake” mogło znacząco zmienić jego spojrzenie na tę kwestię.

Jako analityk ETF uważnie śledzę rozwój sytuacji w przestrzeni kryptowalut. Niedawno SEC wykonała zaskakujący ruch, zatwierdzając ETF-y typu futures na Ethereum. Jednak czuję się zakłopotany tą decyzją. Wydaje mi się, że to zatwierdzenie oznacza, że ​​Ethereum jest uważane za towar niebędący przedmiotem zabezpieczenia. Z jakiego innego powodu mieliby zatwierdzać te kontrakty typu ETF?

2024-04-29 18:12