Problemy z portfelem Trust Ważne ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa dla użytkowników iPhone’a: ​​szczegóły

Użytkownikom Trust Wallet, szczególnie tym, którzy posiadają cenne zasoby cyfrowe na iPhone’ach, zaleca się podjęcie natychmiastowych działań w związku z wykrytym zagrożeniem bezpieczeństwa.)

Niepokryte ryzyko iMessage

Z informacji uzyskanych z Trust Wallet wynika, że ​​istnieją poważne obawy związane z wykorzystywaniem w Dark Web „nieznanej wcześniej luki wysokiego ryzyka”, która według doniesień może przedostać się do iPhone’ów za pośrednictwem iMessage bez konieczności jakiejkolwiek interakcji ze strony użytkownika. Stanowi to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Według najnowszych danych wywiadowczych cele o dużej wartości są narażone na większe ryzyko. Jednak nowsza aktualizacja ujawniła, że ​​samo korzystanie z iMessage może zwiększyć ryzyko wykorzystania. Aby całkowicie wyeliminować to ryzyko, Trust Wallet zaleca wyłączenie iMessage do czasu, aż Apple zajmie się i naprawi wszelkie zidentyfikowane błędy lub luki.

Trust Wallet wydał ostrzeżenie: ryzyko nie ogranicza się do bazy użytkowników, ale stanowi problem dla kryptowalut jako całości. Wyjaśnili, że na podstawie informacji, które zbierają z różnych źródeł, stale wypatrują potencjalnych zagrożeń.

Ponieważ ten post otrzymał dużą liczbę wyświetleń i komentarzy, chcielibyśmy udostępnić naszym odbiorcom więcej informacji:

Skąd uzyskaliśmy te informacje?
Trust Wallet przechowuje uważnie przyglądamy się różnym źródłom potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa naszych użytkowników, współpracując również z partnerami ds. bezpieczeństwa.

— Trust Wallet (@TrustWallet) 15 kwietnia 2024 r.

Podczas dochodzenia Trust Wallet napotkał w głębokiej sieci osobę, która przechwala się możliwością wykorzystania nieznanej wcześniej luki w zabezpieczeniach i żąda za to 2 milionów dolarów. Ujawnienie tego exploita przez Trust Wallet jest zgodne z ich zobowiązaniem do otwartości i zapewnienia bezpieczeństwa bazy użytkowników. Należy wyjaśnić, że Trust Wallet nie ma pretensji do iMessage, a jego komunikacja koncentruje się na utrzymaniu bezpieczeństwa.

Oszustwa związane z kryptowalutami nie słabną

Chociaż podjęto wysiłki w celu zwalczania oszustw związanych z kryptowalutami, występowanie kradzieży w obszarze Web3 w dalszym ciągu stanowi stały problem. Niestety, coraz większa liczba użytkowników codziennie pada ofiarą różnych form wyzysku, a niedawny wzrost ceny Bitcoina jest niefortunnym katalizatorem.

Deepfake AI są obecnie powszechnie stosowane w oszustwach związanych z kryptowalutami. Te deepfakes mogą w przekonujący sposób naśladować głosy i wygląd wybitnych postaci w branży, takich jak dyrektorzy Ripple Labs i Charles Hoskinson.

2024-04-16 12:18