Peter Schiff kwestionuje prognozy cen Bitcoinów o wartości 100 000 dolarów

Ostatnio na platformie społecznościowej X Peter Schiff, znany ze swojej krytyki wobec kryptowalut, wyraził sceptycyzm co do zbyt optymistycznych prognoz ceny Bitcoina.

Entuzjasta złota wyraża wątpliwości, czy kryptowaluta osiągnie poziom 100 000 dolarów w związku z obecną dekoniunkturą na giełdach specjalizujących się w walutach cyfrowych.

Chociaż toczy się dyskusja na temat jego dokładnego znaczenia, większość analityków definiuje bessę jako znaczny spadek wartości określonej akcji o 20% lub więcej.

Jak zauważył Schiff, akcje Coinbase (COIN) spadły o ponad 21% w stosunku do ostatniego maksimum.

Niektóre znaczące akcje powiązane z kryptowalutami, w tym MicroStrategy (MSTR) i Galaxy Digital (GLXY), również weszły w bessę.

W tym okresie znaczące firmy wydobywcze, takie jak Marathon Digital (MARA), Riot Platforms (RIOT) i Hive Digital (HIVE), odnotowały spadki o ponad 50% w stosunku do najwyższych wartości.

Według raportu U.Today przewiduje się, że górnicy Bitcoina poniosą znaczne straty, wynoszące w przybliżeniu 10 miliardów dolarów, w wyniku nadchodzącego halvingu.

W ciągu najbliższych dni nagroda przyznawana górnikom za dodawanie nowych bloków do blockchaina zostanie zmniejszona o połowę. Oznacza to, że wydobycie stanie się dla nich mniej opłacalne.

Ponadto współcześni górnicy muszą mierzyć się z ostrą konkurencją ze strony gigantów technologicznych, którzy w obliczu rosnącego zapotrzebowania na sztuczną inteligencję przeznaczają ogromne sumy pieniędzy, około miliardów dolarów, na budowę zaawansowanych centrów danych.

Złoto lepsze od Bitcoina

W innym poście Schiff ponownie zakwestionował etykietę „cyfrowego złota” nadaną Bitcoinowi.

Dlaczego cena złota wzrosła o prawie 2%, podczas gdy jego cyfrowy odpowiednik ostatnio odnotował spadek, prawdopodobnie z powodu zwiększonych obaw geopolitycznych? Według niego inwestorzy ETF-ów powinni zastanowić się nad tą kwestią.

„Może twoja teza jest błędna i powinieneś sprzedać złoto swoich głupców i kupić prawdziwe” – dodał.

Cena Bitcoina wynosi obecnie 63 475 dolarów.

2024-04-16 12:02