Potencjalna podwyżka cen Cardano o 75% musi poczekać, aż TA prognoza się sprawdzi

    Cena ADA może wzrosnąć powyżej 0,80 USD, jeśli można oprzeć się na danych historycznych
    Wskazania z OI i likwidacji sugerowały początkowy spadek poniżej 0,46 USD

Opierając się na obserwacji, że przeszłość może mieć wpływ na przyszłe wydarzenia, firma AMBCrypto doszła do wniosku, że cena Cardano [ADA] może w krótkim czasie znacznie wzrosnąć, o około 75%, zgodnie z ich analizą stosunku wartości rynkowej do wartości zrealizowanej (MVRV). .

18 kwietnia 30-dniowy wskaźnik MVRV dla Cardano osiągnął poziom 22,04%. Wcześniej wskaźnik ten był w pobliżu tej wartości dopiero w styczniu. W rezultacie ADA odnotowała w tym czasie znaczny wzrost cen z 0,45 dolara do 0,72 dolara.

Wkrótce mogą zostać otwarte śluzy

Alternatywnie, wzrost cen Cardano w październiku 2023 r. nie był odosobnionym wydarzeniem. Podobnie jak w styczniu, wskaźnik MVRV wskazywał trend, który spowodował wzrost ADA z 0,24 USD do 0,43 USD, osiągając nowy poziom.

Potencjalna podwyżka cen Cardano o 75% musi poczekać, aż TA prognoza się sprawdzi

W ciągu ostatniego miesiąca wartość kryptowaluty spadła o 23,60%. Jednak w związku z niedawnym halvingiem Bitcoina [BTC] jego cena wzrosła wraz z wzrostem wielu innych altcoinów.

Obecnie jedno ADA jest warte około 0,46 USD, po wzroście o 3,41% w ciągu ostatnich 24 godzin. Jednak okaże się, jak wpłynie to na cenę Cardano po zakończeniu halvingu.

Około trzy tygodnie po trzecim halvingu w 2020 r. wartość ADA wzrosła z ceny transakcyjnej wynoszącej 0,04 dolara z poprzedniego dnia, osiągając 0,08 dolara. Jeśli rozwinie się porównywalna sytuacja, przewiduje się, że do końca czerwca token będzie wart od 0,80 do 0,92 dolara.

Przed oceną średnioterminową przeprowadzoną przez ADA możliwe jest utrzymanie się ceny na stałym poziomie lub oscylowanie w przedziale od 0,45 do 0,48 dolara. Wahania cen mogą wynikać z sygnałów wysyłanych przez wolumen obrotu.

Obecnie w trakcie pisania tekstu wolumen obrotu ADA wynosi 542,97 miliona dolarów. Chociaż liczba ta oznacza wzrost, wydaje się niewystarczająca, aby utrzymać stałą dynamikę wzrostu Cardano.

Jeśli wolumen ADA przekroczy 1 miliard dolarów, a jego cena będzie nadal rosła, wartość może potencjalnie osiągnąć 0,50 dolara. I odwrotnie, jeśli wolumen spadnie, wartość ADA może spaść z powrotem do około 0,43 USD.

To nie będzie prosta droga na szczyt

AMBCrypto oceniło Open Interest (OI) jako kolejny kluczowy wskaźnik wydajności. OI zmienia się w zależności od różnicy pomiędzy otwartymi zleceniami kupna i sprzedaży. Rosnący OI oznacza bardziej aktywne zakupy, wskazując na agresywnych nabywców na rynku. I odwrotnie, spadający OI oznacza, że ​​sprzedawcy dominują na rynku, co czyni ich bardziej agresywnymi stronami.

Potencjalna podwyżka cen Cardano o 75% musi poczekać, aż TA prognoza się sprawdzi

Chociaż otwarte zainteresowanie Cardano nie było wystarczające, aby spowodować wzrost cen, wartość tokena ADA może pozostać stosunkowo stabilna przez jakiś czas, zanim nastąpi przewidywany wzrost.

W minionym dniu rozwiązano kontrakty o wartości 1,31 mln dolarów. Z tej kwoty 773 miliony dolarów stanowiły pozycje długie, a 534 miliony dolarów to pozycje krótkie.

Kiedy pozycja inwestora zostaje przymusowo zamknięta z powodu zbyt dużej ilości pożyczonego kapitału (dźwigni) lub niewystarczającego salda konta, nazywa się to likwidacją. Warto wspomnieć, że likwidacje mogą wpływać na ruchy cen. Na przykład znaczne otwarte zainteresowanie i krótkie likwidacje mogą spowodować wzrost ceny kryptowaluty w stosunku do jej poziomu oporu. Natomiast w przypadku ADA likwidowanych było więcej długich pozycji.

Przeczytaj prognozę cen Cardano [ADA] na lata 2024-2025

Jeśli dodany zostanie niewielki przyrost zamówienia (OI), może to oznaczać, że cena może spaść i osiągnąć poziom wsparcia. W rezultacie przewidywany wzrost o 75% może nastąpić na znacznie późniejszym etapie, gdy Cardano spadnie poniżej 0,46 dolara.

2024-04-20 07:03