Oto, kiedy niemiecki rząd może zaprzestać szaleństwa sprzedaży bitcoinów

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy widziałem spory udział w zmienności rynku i działaniach rządu. Ostatnie wiadomości o szaleństwie sprzedaży Bitcoinów przez niemiecki rząd wzbudziły moje zainteresowanie i wzbudziły pewne obawy.


Na podstawie informacji pochodzących od renomowanej firmy analitycznej Arkham Intelligence rząd Niemiec zrezygnował z tytułu miliardera Bitcoin.

Jako analityk rynku kryptowalut zaobserwowałem niedawno, że ponad 117 milionów dolarów w Bitcoinach (BTC) zostało przeniesionych z nieujawnionego źródła na różne wiodące giełdy kryptowalut.

W ciągu ostatnich kilku tygodni utrzymująca się passa zakupów niemieckiego rządu zredukowała jego własność do niecałej jednej trzeciej skonfiskowanego filmu2k.w celu wymiany monet.

W styczniu dowiedziałem się, że Urząd Kryminalny Saksonii przechwycił zdumiewającą kwotę 50 000 Bitcoinów. W momencie konfiskaty tę znaczną kwotę szacowano na ponad 2 miliardy dolarów. W rezultacie Niemcy dołączyły do ​​grona rządów posiadających znaczne zasoby Bitcoina.

Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem, że Niemcy rozpoczęły znaczną wyprzedaż Bitcoinów począwszy od początku czerwca. To nieoczekiwane posunięcie spowodowało, że wielu traderów i inwestorów poczuło się nieswojo.

Jako badacz badający rynek kryptowalut zauważyłem, że niedawny wzrost sprzedaży Bitcoinów wywołał znaczne kontrowersje w naszej społeczności. Spotkałem się z głosami wyrażającymi zaniepokojenie tym trendem, m.in. z Joaną Cotar, niezależną posłanką niemieckiego parlamentu. Opowiadała się za tym, aby urzędnicy tacy jak Michael Kretschmer, minister-prezydent Saksonii, ponownie rozważyli decyzję o sprzedaży Bitcoina. Cotar podkreśla znaczenie dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych i wskazuje na liczne korzyści, jakie mogą przynieść kryptowaluty, takie jak Bitcoin.

Z kolei Saksonia, położona we wschodnich Niemczech, może nie być w stanie uniknąć tej sytuacji, ponieważ konieczne jest sprzedaż skonfiskowanego mienia pochodzącego z przestępstwa.

Pozytywnym aspektem jest to, że nieustanny szał sprzedaży może nie trwać długo. Zgodnie z przewidywaniami zwolennika Bitcoina, Alessandro Ottavianiego, przewiduje się, że władze zakończą sprzedaż kryptowalut do lipca. Następnie wskazał na forum mediów społecznościowych X, że proces ten może zakończyć się już pod koniec tego tygodnia lub najpóźniej na początku następnego tygodnia.

Sorry. No data so far.

2024-07-10 17:58