Odliczanie do halvingu Bitcoina – To są cele cenowe BTC na następne 7 dni

  • Niedźwiedzie nastroje utrzymały dominację na rynku Bitcoina
  • King Coin może spaść do 64 tys. dolarów przed kolejnym wzrostem

Cena Bitcoina (BTC) znacznie spadła w ciągu ostatniego dnia z powodu zawirowań na rynkach konwencjonalnych i zwiększonych napięć geopolitycznych. Rozwój ten jest znaczący, ponieważ kolejna redukcja wynagrodzeń Bitcoina dla górników, znana jako halving, ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni.

Pomimo obecnego niepowodzenia inwestorzy mogą zachować optymizm, ponieważ kryptowaluta może wkrótce powrócić na wykresy cen.

Wykres Bitcoina zmienia kolor na czerwony

Na podstawie danych z CoinMarketCap, Bitcoin odnotował spadek wartości o ponad 5% w ciągu ostatnich 24 godzin. Obecnie jego cena oscyluje wokół 67 241,90 dolarów. Jej kapitalizacja rynkowa przekracza 1,32 biliona dolarów.

W świecie kryptowalut spadek ceny Bitcoina stał się gorącym tematem rozmów. Było to widoczne po wzmożonej dyskusji na ten temat w mediach społecznościowych. Niemniej jednak wykres analizy nastrojów dla Bitcoina pokazał w przeważającej mierze negatywne nastroje wśród inwestorów, wskazując, że na rynku rządził pesymizm.

Odliczanie do halvingu Bitcoina – To są cele cenowe BTC na następne 7 dni

Jednak wspomniana korekta może być jedynie oszustwem.

Kapitan Faibik, znany ekspert od kryptowalut, zamieścił niedawno na Twitterze wpis o intrygującym rozwoju sytuacji. Zgodnie z tą aktualizacją cena Bitcoina nadal podąża zwyżkowy trend. Jeśli Bitcoinowi uda się pokonać ten trend, w ciągu najbliższych kilku tygodni może potencjalnie osiągnąć nowy rekord wszechczasów. Jednak przed tym zdarzeniem istnieje możliwość, że cena Bitcoina spadnie z powrotem do 66 tys. dolarów.

Czy BTC wkrótce się odrodzi?

Spojrzenie AMBCrypto na wskaźniki Bitcoina ujawniło, że BTC może w krótkim okresie spaść jeszcze bardziej.

Na podstawie naszego badania statystyk CryptoQuant odkryliśmy, że w zeszłym tygodniu kryptowaluta odnotowała większy niż zwykle napływ środków na giełdy. Co więcej, jego rezerwy walutowe szybko rosły, wskazując na silną aktywność sprzedażową.

Odliczanie do halvingu Bitcoina – To są cele cenowe BTC na następne 7 dni

Co więcej, średnia stopa zwrotu dla akcjonariuszy Bitcoina (aSORP) pokazała się na czerwono, co oznacza, że ​​więcej inwestorów wypłacało swoje zyski. Co więcej, niezrealizowany zysk i strata netto (NULP) wskazała, że ​​inwestorzy znajdowali się w fazie „pewności siebie” lub „optymizmu”, w której posiadali znaczne niezrealizowane zyski. Wskaźniki te sugerowały potencjał dalszego spadku cen.

Z naszego badania danych Hyblock Capital wynika, że ​​jeśli tendencja spadkowa będzie się utrzymywać, cena Bitcoina może spaść do około 66–64 tys. dolarów. Gdy Bitcoin osiągnie ten punkt, istnieje duże prawdopodobieństwo, że odbije się, jeśli ponownie przetestuje byczy wzór widoczny na jego wykresie. I odwrotnie, jeśli Bitcoin nie przetestuje ponownie tego wzorca, inwestorzy mogą być świadkami dalszego spadku, potencjalnie do 57 tys. dolarów.

Odliczanie do halvingu Bitcoina – To są cele cenowe BTC na następne 7 dni

Przeczytaj prognozę cen Bitcoina [BTC] na lata 2024-25

Efekt halvingu

Chociaż niektóre wskaźniki pokazywały znaki ostrzegawcze dla Bitcoina, posiada on ukrytą zaletę, która może potencjalnie odwrócić trend. Za około tydzień Bitcoin przejdzie kolejny halving. Podczas tego procesu produkcja nowych Bitcoinów zostanie zmniejszona. Ten spadek podaży może doprowadzić do wzrostu popytu, a następnie podnieść cenę Bitcoina.

Dodatkowym efektem tego zdarzenia jest to, że może ono wywołać optymistyczne nastawienie do kryptowaluty, potencjalnie przyczyniając się do odbicia Bitcoina w najbliższej przyszłości.

2024-04-14 06:15