Dogecoin – inwestorzy z długim stażem stracili 16 milionów dolarów; oto, gdzie cię to pozostawia

  • 12 kwietnia długa likwidacja Dogecoin wyniosła 16 milionów dolarów
  • Niedźwiedzie nastroje w dalszym ciągu podążają za memecoinem

Jak podaje Coinglass, w ciągu ostatnich 24 godzin liczba otwartych pozycji Dogecoin [DOGE] z dużymi stratami osiągnęła 30-dniowy szczyt. Miało to miejsce podczas szerszego pogorszenia koniunktury na rynku po spadku ceny Bitcoina na wykresach. W sumie zlikwidowano ponad 860 milionów dolarów w pozycjach handlowych w kryptowalutach wśród około 271 000 traderów.

Dane z blockchain pokazały, że łącznie pozycje DOGE o wartości 16 milionów dolarów zostały zlikwidowane z powodu zastoju (nierentowności) na rynku kontraktów futures na kryptowalutę. Ostatni przypadek tej skali miał miejsce 6 marca.

Dogecoin – inwestorzy z długim stażem stracili 16 milionów dolarów; oto, gdzie cię to pozostawia

W uproszczeniu likwidacja rynku kontraktów terminowych odnosi się do przymusowego zamknięcia pozycji tradera z powodu niewystarczających środków. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy ceny długich pozycji nieoczekiwanie spadają, co zmusza traderów, którzy postawili na wzrost ceny, do sprzedaży swoich aktywów.

Według statystyk Coinglass tego konkretnego dnia łączna wartość likwidowanych pozycji krótkich DOGE wyniosła 3,08 mln dolarów.

Przygotuj się na dalszy spadek wartości

W ciągu ostatniego dnia cena DOGE spadła o dodatkowe 13%, zwiększając całkowitą tygodniową stratę do 19% na podstawie danych z CoinMarketCap. Według wykresów rynkowych w tej chwili popularna memecoin wyceniana jest na 0,1721 dolara.

Analizując 1-dniowy wykres altcoina, wydaje się, że w ten weekend mogą nastąpić dalsze spadki cen w oparciu o jego ostatni trend. Wydaje się, że na żeton z motywem psa, DOGE, popyt spada, jak sugerują kluczowe wskaźniki dynamiki.

Odczyty RSI i MFI tego altcoina wyniosły odpowiednio 46,85 i 46,53, sygnalizując spadek zainteresowania inwestorów i wzrost aktywności sprzedażowej wśród uczestników rynku.

Realistyczna czy nie, oto kapitalizacja rynkowa DOGE w ujęciu BTC

12 kwietnia odczyty wskaźnika ruchu kierunkowego (DMI) monety wskazały, że jej dodatni indeks kierunkowy (reprezentowany przez kolor zielony) spadł poniżej ujemnego indeksu (reprezentowanego przez kolor czerwony). To zdarzenie sugeruje zmianę nastrojów z byczego na niedźwiedzie. Jest to sygnał ostrzegawczy przed ponownym pojawieniem się niedźwiedzi i wzmożeniem działań generujących zysk.

Obecnie linia MACD DOGE znajduje się powyżej linii Sygnału, co sugeruje, że krótkoterminowa średnia krocząca DOGE jest obecnie większa niż długoterminowa średnia krocząca. To wyrównanie wskazuje na potencjalny trend zwyżkowy dla DOGE.

Dogecoin – inwestorzy z długim stażem stracili 16 milionów dolarów; oto, gdzie cię to pozostawia

Jeśli te linie są zorganizowane w ten sposób, jest to interpretowane jako ostrzeżenie przed zwiększeniem sprzedaży Dogecoinów. Dlatego może to stanowić wyzwanie dla posiadaczy Dogecoin.

2024-04-14 07:03