Najlepszy prawnik Ripple składa ważne wyjaśnienia w obliczu szalejącej batalii prawnej z SEC

Stuart Alderoty, czołowy prawnik Ripple, sprostował dezinformację krążącą w mediach społecznościowych, wyjaśniając, że na 16 kwietnia nie zaplanowano konferencji przedprocesowej z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

Według Alderoty’ego SEC wycofała wszystkie zarzuty wobec dyrektora generalnego Ripple, Brada Garlinghouse’a i współzałożyciela Chrisa Larsena, co oznacza, że ​​konferencja nie odbędzie się ze względu na tę sytuację. Wcześniej SEC oskarżyła tych dwóch dyrektorów o pomoc Ripple w naruszeniu przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Dobrze znana postać w społeczności XRP opublikowała wcześniej nieaktualny wpis w harmonogramie; wpis ten powstał przed oddaleniem zarzutów w październiku.

Na podstawie oświadczenia Alderoty’ego oczekuje się, że Ripple przedstawi swoją odpowiedź na nałożenie kary przez SEC do 22 kwietnia. Z kolei SEC ma obowiązek odpowiedzieć na oświadczenie Ripple do 6 maja.

Według raportu U.Today SEC żąda od Ripple kar w wysokości ponad 2 miliardów dolarów. SEC uzasadnia tę znaczną kwotę rzekomym niewłaściwym postępowaniem Ripple. Ponadto nakładanie znacznych kar ma na celu zniechęcenie do dalszych naruszeń przepisów dotyczących papierów wartościowych w sektorze kryptowalut.

Garlinghouse natychmiast skrytykował żądanie SEC, uznając je za przesadną próbę regulacyjną, podczas gdy Alderoty oskarżył agencję o zastraszenie jego firmy i całego sektora. Według Lee Hepnera, starszego doradcy prawnego w American Economic Liberties Project, Ripple znalazła się w trudnej sytuacji.

W zeszłym roku orzeczenie sądu stwierdziło, że transakcje XRP przeprowadzane na rynkach wtórnych nie są uznawane za transakcje papierami wartościowymi. Niemniej jednak niektórzy eksperci finansowi przewidują, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) może zdecydowanie zakwestionować ten wyrok.

2024-04-16 23:38