Najlepszy ekspert przerywa milczenie na temat obecnej sytuacji w Chinach i Bitcoin ETF

Po zatwierdzeniu przez Hongkong funduszy ETF na Bitcoin i Ethereum w świecie finansowym zrobiło się dużo szumu. Pojawiły się jednak obawy co do tego, czy inwestorzy z Chin kontynentalnych będą mogli inwestować w te fundusze.

Eric Balchunas, znany ekspert w dziedzinie funduszy typu Exchange-Traded Fund (ETF), zwrócił uwagę na potencjalne przeszkody dla inwestorów z Chin kontynentalnych. Chociaż konfiguracja ETF umożliwia inwestorom ominięcie bezpośredniego zakupu aktywów cyfrowych, Balchunas ostrzega, że ​​bariery regulacyjne mogą w dalszym ciągu utrudniać ich zaangażowanie ze względu na ograniczenia nałożone przez władze chińskie na aktywa wirtualne.

Rebecca Sin, analityk Bloomberg ETF, patrzy z dobrej strony i przewiduje, że rynek ETF w Hongkongu doświadczy znacznej ekspansji. W szczególności uważa, że ​​aktywa na tych rynkach mogą przekroczyć 1 miliard dolarów w ciągu pierwszych dwóch lat. Jednak jej prognoza odbiega od bardziej ambitnych przewidywań przedstawionych wcześniej.

Jest mało prawdopodobne, aby inwestorzy z siedzibą w Chinach kontynentalnych kupowali fundusze ETF typu spot na Bitcoin i Ethereum notowane w Hongkongu ze względu na ograniczenia zabraniające im posiadania wirtualnych aktywów. Chociaż dostępne są metody alternatywne, zgodnie z notatką @RebeccaSin_SK są one rzadko stosowane i mogą zostać zamknięte.

— Eric Balchunas (@EricBalchunas) 17 kwietnia 2024 r.

Los ETF-ów Bitcoin i Ethereum w Hongkongu zależy od różnych aspektów, w szczególności od postępu w infrastrukturze i jednoznacznych przepisów. Według Balchunasa czynniki te są niezbędne do przyciągania inwestycji i ustanowienia Hongkongu jako wiodącego centrum ETF w Azji.

Chociaż ETF ma złożone cechy, Balchunas nadal obawia się stanowiska Chin w sprawie zatwierdzenia ze względu na wcześniejsze działania regulacyjne przeciwko kryptowalutom. Chiński rząd od dawna ogranicza handel i wydobycie Bitcoinów, co prowadzi do wątpliwości co do akceptacji ETF i inwestycji z Chin kontynentalnych.

W związku z bieżącymi wydarzeniami w centrum uwagi znajduje się hongkońska scena funduszy ETF (Exchange-Traded Fund). W tym przypadku przeszkody regulacyjne spotykają się z możliwościami rynkowymi.

2024-04-17 19:11