Miliarder Tim Draper przewiduje, że cena Bitcoina (BTC) może osiągnąć 10 milionów dolarów

Podczas niedawnego wywiadu Tim Draper, znany inwestor venture capital, podzielił się swoim przekonaniem, że wartość Bitcoina może w przyszłości wzrosnąć nawet do 10 milionów dolarów.

„Draper zwraca uwagę, że jest prawdopodobne, że pewnego dnia ludzie będą dokonywać transakcji na duże sumy pieniędzy, niezależnie od tego, czy będzie to 250 000 dolarów, czy nawet 10 milionów dolarów, z kilku powodów… Kiedy już będzie można kupić niezbędne artykuły, takie jak żywność, odzież i mieszkanie, a także zapłacić swoje podatków przy użyciu Bitcoina, staje się on preferowaną walutą” – to możliwa parafraza.

Miliarder znany z inwestycji w biznesy takie jak Skype już na początku wyraża przekonanie, że wartość dolara amerykańskiego może spaść w stosunku do Bitcoina.

Jeśli chodzi o nieuchronny halving Bitcoina, Draper przewiduje kolejny wzrost cen.

Godne uwagi jest rozróżnienie, że to wydarzenie halvingu Bitcoina różni się od poprzednich, ponieważ cena kryptowaluty osiągnęła nowy rekordowy poziom przed obniżką nagrody za blok, co można przypisać pomyślnemu wprowadzeniu na rynek spotowych ETF-ów Bitcoin. Draper nie przewidział takiego rozwoju wydarzeń i nazwał ETF-ami katalizatorem.

Już w 2017 roku Draper, wczesny zwolennik Bitcoina, dokładnie przewidział, że jego wartość przekroczy 10 000 dolarów.

Według artykułu U.Today Draper przewidywał, że do końca 2022 r. Bitcoin osiągnie poziom 250 000 dolarów. Jednak prognoza ta się nie sprawdziła. Jak sam przyznał Draper: „Pozwoliłem, aby zwyciężyła moja nadmierna pewność siebie”. Przyczyną niedokładności była wzmożona kontrola regulacyjna. Co więcej, Draper przewidywał, że transakcje Bitcoinem staną się powszechne w 2022 roku, ale tak się nie stało. Uznał te dwa czynniki za główne przyczyny wolniejszej adopcji i wzrostu Bitcoina.

2024-04-19 23:19