Mike Novogratz wymienia kluczowy powód, dla którego jest nastawiony na Bitcoin

Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, wyraża optymizm co do tego, że Rezerwa Federalna USA obniży stopy procentowe, pomimo własnego przekonania, że ​​nie ma istotnego powodu dla tej decyzji, opartego na jego najnowszym poście na platformie społecznościowej X.

Novogratz uważa, że ​​podobna sytuacja finansowa na dużą skalę sprzyjałaby Bitcoinowi i metalom szlachetnym. Wyraził to stwierdzeniem: „To doskonałe środowisko dla Bitcoina, złota, srebra i miedzi”.

Jednocześnie Novogratz jest zaniepokojony deficytem budżetu federalnego w USA.

HOT Stories
Mike Novogratz wymienia kluczowy powód, dla którego jest nastawiony na Bitcoin
Mike Novogratz Names Key Reason Why He’s Bullish on Bitcoin
Dogecoin (DOGE) Back to Yearly High? Ethereum (ETH) on Verge of Breakthrough, Solana (SOL) Fell Behind Rest of Market: Reason
Top Analyst on Ethereum ETF: „Silence Is Violence”
Bitcoin Hater Jamie Dimon Compares AI to Steam Engine

Według raportu U.Today Novogratz prognozował, że Bitcoin przekroczy 100 000 dolarów do 2024 roku ze względu na silny rozwój funduszy ETF Bitcoin, który jego zdaniem spowodował wzrost ceny kryptowaluty.

W kwietniu ubiegłego roku miliarder wyraził przekonanie, że cena Bitcoina zyska, jeśli Rezerwa Federalna zdecyduje się na kolejną obniżkę stóp procentowych.

Według Reutersa prawdopodobieństwo trzykrotnej obniżki stóp procentowych przez Fed w 2023 roku znacząco spadło. W rzeczywistości inwestorzy przewidują niższe niż 50% prawdopodobieństwo obniżki stóp w czerwcu. Najnowsze statystyki gospodarcze, które podkreślają solidność amerykańskiej gospodarki, mogą zniechęcić Rezerwę Federalną do przyjęcia łagodniejszego kursu monetarnego.

Czy Bitcoin wkrótce spadnie?

8 kwietnia cena Bitcoina ponownie przekroczyła granicę 72 000 dolarów. Entuzjaści Bitcoina nie mogą się doczekać nadchodzącego halvingu, który przez niektórych jest uważany za główną przyczynę potencjalnego wzrostu ceny Bitcoina.

Niemniej jednak Arthur Hayes, poprzedni dyrektor generalny BitMEX, uważa, że ​​cena Bitcoina może znacząco spaść w okolicach halvingu, ponieważ powszechnie akceptowane jest optymistyczne spojrzenie na to zjawisko.

2024-04-09 08:53