Ethereum w ruchu: Oto 3 oznaki nadchodzącego byczego wybicia

    Ethereum wykazywało oznaki akumulacji ze strony inwestorów w ciągu ostatnich trzech tygodni.
    Pęd, gdy niedowierzanie zamienia się w FOMO, może zapoczątkować jeszcze większe zyski dla ETH.

Peter Brandt skrytykował Ethereum [ETH], określając go jako „mniej wartościową kryptowalutę” z „wygórowanymi” opłatami transakcyjnymi. Część inwestorów zachowała jednak optymizm co do przyszłego potencjału tokena.

8 kwietnia, kiedy pisano to oświadczenie, nastąpił zaskakujący wzrost cen o 6,5%. Postęp ten nastąpił pomimo niedźwiedzich prognoz na wykresie sygnalizujących potencjalny spadek do 2800 dolarów. Czy obecny wzrost to niespodziewane niedowierzanie większości uczestników rynku, czy może jedynie krótka przerwa przed kolejnym pogorszeniem koniunktury?

Handlowcy w USA nie mogą uwierzyć

Ethereum w ruchu: Oto 3 oznaki nadchodzącego byczego wybicia

Indeks różnic cenowych Coinbase mierzy procentowe rozbieżności pomiędzy cenami na Binance i Coinbase. Ponieważ Binance nie jest dostępne dla mieszkańców USA, wykorzystanie Coinbase jako indeksu odzwierciedla poziom zainteresowania wśród uczestników z USA.

Pomiędzy 2 a 7 kwietnia różnica cen Coinbase w stosunku do wartości rynkowej Ethereum (ETH) zbliżyła się do zera. Jednak w tym okresie ETH był w trakcie odrabiania wcześniejszych strat. I odwrotnie, kiedy pod koniec lutego nastąpił znaczący wzrost Ethereum, premia Coinbase zauważalnie szybko wzrosła.

ETH ponownie do 4 tys. dolarów?

Ethereum w ruchu: Oto 3 oznaki nadchodzącego byczego wybicia

Po spadku do 3056 dolarów w dniu 19 marca, rezerwy walutowe Ethereum zaczęły spadać. Wskazywało to, że inwestorzy przenieśli swoje tokeny z platform scentralizowanych. Tendencja sugerowała, że ​​miała miejsce akumulacja i mniejsza presja na sprzedaż.

Trend spadkowy nie słabnie, z krótkim wytchnieniem w dniu 7 kwietnia, co oznacza wzrost rezerw walutowych. Zdarzenie to zbiegło się z odbiciem poziomu oporu na poziomie 3,4 tys. dolarów, co skłoniło część inwestorów do spieniężenia zysków.

Ogólnie rzecz biorąc, dalszy trend spadkowy wskaźnika rezerw byłby doskonałą wiadomością dla długoterminowych byków.

Ethereum w ruchu: Oto 3 oznaki nadchodzącego byczego wybicia

Według danych CryptoQuant w ciągu ostatnich dwóch dni doszło do likwidacji znacznych pozycji krótkich w Ethereum. Całkowita wartość tych likwidacji w momencie ich przeprowadzenia wyniosła około 17 000 ETH. Po rozpoczęciu likwidacji automatycznie pojawiają się rynkowe zlecenia kupna, powodując wzrost ceny.

Czy Twoje portfolio jest zielone? Sprawdź kalkulator zysku Ethereum

Ponieważ niepewność wynikająca z indeksu Coinbase Premium Index zwiększyła nasze wątpliwości, wydawało się prawdopodobne, że Ethereum pokona niedźwiedzie i będzie nadal rósł, jeśli trend się utrzyma.

Nieustępliwa kapitulacja z ich strony może doprowadzić do jeszcze większych postępów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w tym tygodniu nastąpi krótka transakcja i Ethereum ponownie osiągnie 4000 dolarów. Niedowierzanie może szybko ustąpić miejsca strachowi przed utratą (FOMO).

2024-04-09 10:15