MATIC nurkuje 38% w 4 dni – zapomnij o 1 $, uważaj na TO

    MATIC na wykresie jednodniowym ma niedźwiedzią strukturę rynku
    Region 0,8–0,9 USD, jeśli zostanie ponownie odwiedzony, posłuży jako opór i może powstrzymać byki

Od 9 do 13 kwietnia cena Polygon [MATIC] spadła o około 38%. Ostatnio podejmowano wysiłki, aby cena przekroczyła znaczącą barierę na poziomie 0,73 USD.

AMBCrypto poinformowało, że strefa oporu była sztywna i byki MATIC mogły nie mieć zbyt wiele szczęścia.

Potwierdzenie tej perspektywy nastąpiło, gdy zwyżkowa dynamika tokena nieoczekiwanie odwróciła się przy cenie 0,751 USD. Obecnie większy trend na wykresie wskazuje na wyraźną tendencję spadkową. Inwestorom zaleca się przygotowanie się na potencjalne dalsze straty.

Przełamana została pięciomiesięczna linia trendu

MATIC nurkuje 38% w 4 dni – zapomnij o 1 $, uważaj na TO

12 kwietnia cena przełamała utrzymującą się od października linię trendu wzrostowego. Niedźwiedzie warunki rynkowe pogorszyły się, powodując spadek ceny poniżej przedziału cenowego 0,73–0,75 USD.

Dla kontekstu region ten pełni rolę strefy popytu od 21 listopada 2023 r., czyli prawie pięć miesięcy.

Awesome Oscillator zarejestrował wartość -0,22, co wskazuje na znaczną presję spadkową. Tymczasem Daily Directional Movement Index zasugerował silny trend spadkowy na wykresie dziennym.

Zarówno ADX (żółty), jak i -DI (czerwony) były powyżej znaku 20.

Zarówno na wykresie dziennym, jak i na niższych interwałach trend cenowy był niezaprzeczalnie spadkowy. Spadek poniżej poprzedniego dołka wynoszącego 0,69 USD sugerował, że MATIC może zmierzać w kierunku kolejnego poziomu wsparcia na poziomie 0,5 USD.

Krótkoterminowe odbicie spowodowało napływ popytu

MATIC nurkuje 38% w 4 dni – zapomnij o 1 $, uważaj na TO

Z danych Open Interest wynika, że ​​od początku kwietnia nastawienie inwestorów do rynku pozostaje pesymistyczne. Zanim 12 kwietnia rozpoczęły się znaczące straty, wokół MATIC panował pewien ostrożny optymizm, wskazujący na potencjalną działalność spekulacyjną.

Chociaż częstość występowania CVD znacznie spadła w kwietniu, zaczęła wykazywać niewielką poprawę dopiero w ciągu ostatnich trzech dni. Ten niewielki wzrost uspokajał, ale nie był wystarczający, aby zatrzymać tendencję spadkową.

Przeczytaj prognozę cen Polygon [MATIC] na lata 2024–25

Na podstawie dostarczonych informacji wydaje się, że krótkoterminowy popyt na rynku kasowym wykazywał pewne oznaki poprawy, ale nie był jeszcze na tyle duży, aby zrównoważyć wcześniejsze spadki.

Indeks OI nadal spadał, a spekulanci schodzili na boczny tor w oczekiwaniu na trend wzrostowy.

2024-04-19 00:07