Marzenie Ethereum o wartości 4648 dolarów – oto wskazówka do kolejnego wzrostu

    Historyczny projekt pokazany przez współczynnik MVRV doprowadził do odbicia ETH.
    Podczas gdy inwestorzy odnotowali pewne zyski, OI wskazał, że więcej jest blisko.

8 kwietnia Ethereum [ETH] przełamało trend bycia uważanym za powolnego gracza w tym cyklu rynkowym. Jego wartość rynkowa wzrosła o ponad 9%, osiągając oszałamiającą kwotę 440 miliardów dolarów.

W międzyczasie wartość altcoina osiągnęła ponad 3700 dolarów, by później odczuć niewielki spadek. Jednak ten ruch cen nie był najważniejszym aspektem.

Przeszłość czasami jest teraźniejszością

AMBCrypto zbadało sytuację w łańcuchu Ethereum, patrząc w szczególności na wskaźnik wartości rynkowej do wartości zrealizowanej (MVRV). Wskaźnik ten zapewnia wgląd w działalność handlową uczestników rynku. Może również służyć jako przydatne narzędzie do identyfikowania potencjalnych możliwości kupna i sprzedaży, pomagając w określeniu szczytów i dołków wartości aktywów.

Od 1 do 7 kwietnia 30-dniowy wskaźnik MVRV Ethereum pokazywał wartość ujemną. Oznaczało to niezwykłą szansę na zakup w tym przedziale cenowym, zgodnie z wcześniejszymi trendami Ethereum.

Marzenie Ethereum o wartości 4648 dolarów – oto wskazówka do kolejnego wzrostu

W październiku 2023 r. wskaźnik ten wyniósł -4,90, podczas gdy cena Ethereum wynosiła około 1566 dolarów. Później jego cena przekroczyła 2000 dolarów. Podobna sytuacja miała miejsce w styczniu, kiedy cena Ethereum wzrosła z 2237 dolarów do 4088 dolarów.

W dwóch poprzednich przypadkach cena Ethereum wzrosła o 21,7%, a następnie o 45,27%. Dla porównania, tym razem wzrost wyniósł jedynie 7,89%. Jeśli historia się powtórzy, możemy spodziewać się, że w nadchodzących tygodniach cena wzrośnie do 4648 dolarów.

Jeśli rynek pozostanie stabilny i nie ulegnie poważnym wahaniom cen, bycza prognoza może się sprawdzić. Jeżeli jednak zmienność rynku doprowadzi do znacznych spadków cen, ten optymistyczny pogląd może zostać zakwestionowany.

Czy nadszedł czas na dodatkowe zyski?

W tym czasie inwestorzy skorzystali z okazji, aby sprzedać swoje ETH po wyższych cenach, osiągając zyski. Jednak właściciele Ethereum mieli z tym trudności w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Kwota codziennych transakcji w łańcuchu wiążących się ze stratami wyniosła około 129 000 dolarów. Natomiast liczba transakcji, które przyniosły zysk, wyniosła około 238 tys.

Marzenie Ethereum o wartości 4648 dolarów – oto wskazówka do kolejnego wzrostu

Jeśli cena kryptowaluty Ethereum będzie nadal rosła, zyski mogą potencjalnie być dwukrotnie większe niż straty. Czas pokaże jednak, czy Ethereum ulegnie trendowi wzrostowemu.

Aby potwierdzić ten potencjał, AMBCrypto zbadało dane dotyczące Open Interest (OI). Bazując na danych Coinglass, OI Ethereum osiągnęło imponujący poziom 14,41 miliarda dolarów.

Wskaźnik Open Interest (OI) odzwierciedla całkowitą liczbę otwartych pozycji posiadanych przez traderów. Spadek OI oznacza, że ​​więcej pozycji zostało zamkniętych, podczas gdy wzrost wskazuje na wprowadzenie nowej płynności do istniejących pozycji.

Marzenie Ethereum o wartości 4648 dolarów – oto wskazówka do kolejnego wzrostu

W rezultacie w ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił gwałtowny wzrost liczby nowych kontraktów, a inicjatywę przejęli kupujący.

Przeczytaj prognozę cen Ethereum [ETH] na lata 2024-2025

W oparciu o aktualne ceny Ethereum (ETH) i otwarte odsetki (OI) wydaje się, że gdy te wartości się zbiegną, możemy być świadkami znacznej zmiany cen.

Jeśli weźmiemy pod uwagę punkt widzenia tradingu, duże otwarte zainteresowanie w połączeniu ze wzrostem wartości może skutkować przełomem cenowym. W takim scenariuszu może nastąpić cena Ethereum przekraczająca 4000 dolarów.

2024-04-10 00:07