Bitcoinowe ETF-y odnotowują masowe wyprzedaże, podczas gdy BTC wzrasta do 71 000 dolarów

    BTC spot ETF odnotował odpływ ponad 200 milionów dolarów.
    Przepływ netto giełd był zdominowany przez przepływ dodatni.

Po uzyskaniu zgody organów regulacyjnych dla funduszy ETF Bitcoin [BTC] w Stanach Zjednoczonych, nastąpił znaczny wzrost wolumenu obrotu Bitcoinem. Ponieważ cena Bitcoina ma wkrótce przekroczyć swój poprzedni rekord, inwestycje w fundusze ETF Bitcoin osiągnęły szczytowy miesięczny poziom.

Odpływ dominuje w wolumenie kasowych ETF Bitcoinów

8 kwietnia nastąpił znaczny wzrost aktywności sieciowej Bitcoin spot ETF na Coinglass, czego nie widziano od 27 marca. Jednak wzrost ten był sprzeczny z ostatnim trendem.

Bitcoinowe ETF-y odnotowują masowe wyprzedaże, podczas gdy BTC wzrasta do 71 000 dolarów

Na wykresie dzień 8 kwietnia zaznaczony jest zauważalnym spadkiem, co stanowi pierwsze takie zdarzenie od 20 marca. Liczba ta pokazuje, że tego dnia wypłacono około 223 milionów dolarów w Bitcoinach.

Warto zauważyć, że ostatnim razem, gdy widzieliśmy tak dużą ilość Bitcoinów transferowanych z portfeli, cena kryptowaluty spadała. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich wydarzeń, ten znaczący transfer miał miejsce, gdy Bitcoin znajdował się w trendzie wzrostowym i osiągnął nowy poziom powyżej 71 000 dolarów.

Bitcoin odnotowuje większy napływ wymiany

8 kwietnia, podczas gdy nastąpił zauważalny spadek inwestycji w spotowy ETF Bitcoin wraz ze wzrostem jego ceny, ogólny przepływ sieci Bitcoinów wykazywał kontrastowy wzór wraz z napływem monet wprowadzanych na giełdy. Z tej analizy przepływu wynika, że ​​coraz więcej traderów przenosiło swoje Bitcoiny na platformy transakcyjne.

Bitcoinowe ETF-y odnotowują masowe wyprzedaże, podczas gdy BTC wzrasta do 71 000 dolarów

Pomimo dużej ilości napływających Bitcoinów (około 555 BTC), ogólny wolumen nie był zbyt imponujący. Obecnie jednak napływ przekroczył 1300 BTC.

Pomimo tego, że wydaje się, że podążają one w różnych kierunkach w oparciu o ETF typu spot Bitcoin i wskaźniki przepływu sieci wymiany, ich podstawowe reakcje są w rzeczywistości całkiem porównywalne.

Wzrost liczby inwestorów wycofujących środki ze spotowych ETF-ów jest oznaką, że wyprzedają oni swoje akcje z różnych powodów, np. dla realizacji zysków. Z drugiej strony duża ilość depozytów w przepływach netto giełdowych oznacza, że ​​niektórzy inwestorzy również sprzedają, aby zabezpieczyć zyski.

W obu sytuacjach podstawową przyczyną jest wzrost wartości Bitcoina, co w podobny sposób wpływa na ich decyzje.

Wzrost cen BTC wymaga chwili wytchnienia

8 kwietnia cena Bitcoina wzrosła o około 1,73% i wyniosła około 71 313 dolarów. Chociaż nie był to nowy rekord Bitcoina, analiza rynku sugeruje, że była to trzecia pod względem ceny wartość w historii Bitcoina.

Przeczytaj prognozę cen Bitcoina (BTC) na lata 2024-25

W momencie pisania tego tekstu cena BTC spadła. Kryptowaluta była wymieniana na około 70 400 dolarów, co wskazuje na redukcję o ponad 1%.

Pomimo odwrócenia kursu tego dnia po wzroście z poprzedniego dnia, Bitcoin w dalszym ciągu podążał za wzrostowym trendem rynkowym.

Bitcoinowe ETF-y odnotowują masowe wyprzedaże, podczas gdy BTC wzrasta do 71 000 dolarów

2024-04-10 01:11