„Kluczowa” definicja Bitcoina wydana przez Michaela Saylora w związku ze spadkiem etapów BTC

Michael Saylor, założyciel i obecny prezes MicroStrategy, często udostępnia wiadomości Bitcoin w mediach społecznościowych X. Wczoraj opublikował znaczący tweet z prostym stwierdzeniem: „Bitcoin jest kluczem”. Wielu jego zwolenników zgodziło się z tym, postrzegając Bitcoin jako drogę do przyszłego bogactwa. To zdanie jest zgodne z powszechnym kryptograficznym powiedzeniem: „nie twoje klucze, nie twoje monety”.


Jako doświadczony analityk finansowy chciałbym zwrócić Państwa uwagę na ważną aktualizację od Michaela Saylora, założyciela i byłego dyrektora generalnego MicroStrategy (obecnie pełniącego funkcję jego prezesa). Niedawno odwiedził platformę mediów społecznościowych X (wcześniej znaną jako Twitter), aby przekazać swoim obserwującym znaczącą wiadomość dotyczącą Bitcoina.

Oto propozycja parafrazowania podanego tekstu w sposób bardziej naturalny i łatwy do odczytania:

#Bitcoin jest kluczem.

— Michael Saylor ️ (@saylor) 27 kwietnia 2024 r

Kilku jego fanów szybko zareagowało na ten post wiadomościami potwierdzającymi i potwierdzeniem, potwierdzając swoje przekonanie, że Bitcoin i inne kryptowaluty są dla nich drogą do przyszłych bogactw. To stwierdzenie jest również zgodne z powszechnym kryptograficznym powiedzeniem dotyczącym własności zasobów cyfrowych: „Jeśli nie kontrolujesz kluczy do swojego portfela, nie jesteś właścicielem monet”.

Gdy to piszę, aktualizacje Bitcoina Saylora zostały opublikowane w tym samym czasie, gdy w ciągu ostatniego dnia cena kryptowaluty spadła o około 2%. Obecnie Bitcoin jest notowany po cenie 62 890 dolarów, co stanowi spadek o około 2000 dolarów w stosunku do jego wartości z piątku.

W piątek Saylor zamieścił na Twitterze intrygujący komentarz na temat nieuchwytnego założyciela Bitcoina, Satoshiego Nakamoto. W swoim poście stwierdził, że „Satoshi wymyślił rozwiązanie, zaoferował je dobrowolnie, a następnie zniknął”. Ta uwaga pojawiła się w rocznicę dnia, w którym anonimowy inżynier oprogramowania opublikował swoją ostatnią wiadomość związaną z Bitcoinem 13 lat wcześniej, decydując się później na zachowanie tajemnicy.

Jako badacz badający ten konkretny przypadek opisałbym go w następujący sposób: Przed przekazaniem swojego przełomowego dzieła programistom w celu dalszego udoskonalenia, podjął dodatkowe środki ostrożności, podpisując je cyfrowo swoim kluczem kryptograficznym. Następnie pozornie zniknął bez śladu, pozostawiając jedynie swój zaszyfrowany ślad.

2024-04-27 23:08