Halving Bitcoina (BTC) może przynieść cierpienia w krótkiej perspektywie, mówi analityk Charles Edwards

Wraz ze zbliżaniem się halvingu Bitcoina (BTC) w najbliższej przyszłości, eksperci od kryptowalut zaczęli analizować jego możliwy wpływ na rynek walut cyfrowych. Większość tych przewidywań sugeruje pozytywne wyniki, ale niektóre mogą budzić obawy górników.

„Wielu ucierpi”: Charles Edwards o halvingu Bitcoina (BTC).

Ogólnie rzecz biorąc, zmniejszenie o połowę nagród dla górników jest w dłuższej perspektywie świetne dla Bitcoina (BTC) i całego segmentu kryptowalut. Jednocześnie jego krótkoterminowe skutki mogą być bolesne dla niektórych podmiotów w ekosystemie BTC, mówi założyciel Capriole Investments, Charles Edwards, na X.

W dłuższej perspektywie halving przynosi korzyści Bitcoinowi i stabilnym systemom monetarnym. Jednak w perspektywie krótkoterminowej wiele podmiotów może stanąć w obliczu trudności, a niektóre z nich mogą zbankrutować w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

— Charles Edwards (@caprioleio) 13 kwietnia 2024 r.

W szczególności nadchodzący halving bitcoina (BTC) w najbliższej przyszłości może stanowić poważne wyzwanie dla górników korzystających z przestarzałego sprzętu. Według Edwardsa niektórym z tych górników grozi ryzyko utraty rentowności, a nawet ruiny finansowej do końca tego roku.

Przewidywany czwarty halving Bitcoina (BTC) nastąpi około 13:53. UTC 19 kwietnia 2024 r. Wydarzenie to nastąpi, gdy wiodąca kryptowaluta osiągnie wysokość bloku wynoszącą około 840 000.

Nagroda za wydobycie bloku Bitcoin zostanie zmniejszona z 6,25 Bitcoinów do 3,125 Bitcoinów. W rezultacie niektórzy górnicy posiadający mniej wydajny sprzęt mogą mieć trudności z utrzymaniem rentowności w następnym cyklu wydobywczym.

Bitmain Antminer S19, szeroko stosowana koparka ASIC do wydobywania monet SHA-256, takich jak Bitcoin, Litecoin i inne, wygeneruje zysk po halvingu tylko wtedy, gdy cena Bitcoina przekroczy 80 000 dolarów zgodnie z pewnymi przewidywaniami.

Paolo Ardoino z Tethera nazywa halving BTC „poetyckim” – oto dlaczego

Wbudowany system Bitcoin (BTC) zawiera mechanizm znany jako halving. Ta funkcja, która jest nieodłączną częścią projektu technologii Bitcoina, zmniejsza produkcję nowych Bitcoinów o połowę co około 210 000 bloków lub mniej więcej co cztery lata.

Mówiąc prościej, w miarę ograniczania podaży Bitcoina i zwiększania się jego niedoboru, wzrasta również jego wartość ekonomiczna.

Paolo Ardoino, dyrektor ds. technicznych Tether i Bitfinex, jest entuzjastycznie nastawiony do tego, jak halving Bitcoina wpłynie na gospodarkę Orange Coin: (Zakładając, że „Orange Coin” odnosi się do konkretnej kryptowaluty.)

Halfving Bitcoina jest naturalnym i niezmiennym zjawiskiem, które ma miejsce mniej więcej co cztery lata. Służy jako świadectwo nieodłącznej stabilności i przewidywalności systemu Bitcoin. Niektórzy porównują to do prawa fizyki.

Po halvingu Bitcoina, który miał miejsce 10 maja 2020 r., jego cena wzrosła około sześciokrotnie w ciągu 18 miesięcy.

2024-04-13 18:34