Alert cenowy Bitcoina: dwa kluczowe wskaźniki ostrzegły, że BTC spadnie do 65 000 dolarów

Bitcoin (BTC) odnotował w piątek szybki i znaczący spadek wartości, osiągając najniższy poziom 65 110 dolarów po chwilowym dotarciu do poziomu 71 000 dolarów. Obecnie Bitcoin odbija się na poziomie 67 553 dolarów, co stanowi spadek o ponad 5% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Nagły spadek ceny Bitcoina z 71 000 dolarów do 65 000 dolarów zaskoczył rynek kryptowalut, jednak według informacji dostępnych w sieci spadek ten nie był całkowicie nieoczekiwany.

11 kwietnia firma badawcza Kaiko ogłosiła na Twitterze, że w krótkim okresie rośnie oczekiwanie na zawirowania na rynku. Powodem jest to, że implikowana zmienność dla kontraktów wygasających w ciągu najbliższych dwóch tygodni wzrosła z 59% do 71% w ciągu dwóch dni.

Dodatkowo powiewały dwie istotne czerwone flagi, sygnalizując nadchodzącą korektę, zanim ona nastąpiła.

Na podstawie danych firmy CryptoQuant zajmującej się analizą kryptowalut, od końca marca pojawiły się pewne oznaki słabości. Sygnały te mogły jednak zostać przeoczone ze względu na ogólne podekscytowanie i zwyżkowe nastroje na rynku.

$BTC spadło ostatnio z 71 tys. dolarów do 65 tys. dolarów. Jeśli korekta będzie się utrzymywać, miej oko na kluczowe wskaźniki, takie jak niezrealizowane marże zysku traderów i zrealizowana cena. Sygnalizują one osłabienie od końca marca. — CryptoQuant.com (@cryptoquant_com) 12 kwietnia 2024 r.

Według CryptoQuant niezrealizowane zyski traderów i rzeczywiste ceny sprzedaży kryptowalut wskazują od końca marca na tendencję spadkową. Dlatego zaleca się, aby społeczność kryptograficzna uważnie monitorowała te ważne wskaźniki, jeśli trwająca korekta na rynku będzie kontynuowana.

Kiedy Bitcoin spadł poniżej 66 000 dolarów po raz pierwszy od 4 kwietnia, co spowodowało znaczne likwidacje o wartości 920 milionów dolarów w ciągu ostatniego dnia. Co więcej, jak donosi Santiment, zarówno S&P 500, jak i złoto odnotowały podobne spadki, co wskazuje na rosnące obawy dotyczące wskaźnika cen towarów i usług konsumenckich (CPI) oraz inflacji na różnych rynkach.

Rynek przechodzi w fazę euforii

Z najnowszej analizy Glassdoor wynika, że ​​zyski inwestorów wzrosły, co sygnalizuje, że rynek wszedł w stan wzmożonego zainteresowania.

Mówiąc prościej, obecny poziom ekscytacji na rynku może nie być tak zaawansowany, jak przełamania szczytów w przeszłości. Po historycznej euforii rynkowej często następowały spadki cen przekraczające 10%, a wiele z tych spadków było poważniejszych i wynosiło średnio około 25%.

Przy obecnych cenach Bitcoin spadł o 8,32% w stosunku do najwyższego w historii poziomu 73 750 dolarów ustalonego w połowie marca.

2024-04-13 19:08