Główny niemiecki bank federalny wykorzystuje kryptowaluty dla graczy instytucjonalnych: szczegóły

Mówiąc najprościej, struktura monetarna Niemiec czeka poważna zmiana, ponieważ ich największy bank federalny zamierza wejść do sektora kryptowalut, koncentrując się na przyciągnięciu inwestorów instytucjonalnych.

To znaczące działanie banku świadczy o coraz większym rozpoznawaniu i integracji aktywów cyfrowych z konwencjonalnym systemem finansowym.

Z raportu Bloomberga wynika, że ​​największy niemiecki bank federalny zamierza rozpocząć zapewnianie usług przechowywania kryptowalut dla klientów instytucjonalnych. Posunięcie to stanowi ważny krok w kierunku włączenia walut cyfrowych do konwencjonalnych struktur bankowych.

LBBW, największy niemiecki bank federalny, planuje rozpocząć przechowywanie kryptowalut w ramach partnerstwa z popularną giełdą kryptowalut Bitpanda.

Począwszy od drugiej połowy 2024 r. LBBW i Bitpanda zadeklarowały zamiar świadczenia usług kryptograficznych klientom instytucjonalnym i korporacyjnym.

Wejście największego niemieckiego banku federalnego na rynek kryptowalut może zapewnić dużym inwestorom możliwość inwestowania w aktywa cyfrowe. Ponieważ zainteresowanie instytucjonalne kryptowalutami rośnie ze względu na ich rosnącą popularność jako opcji inwestycyjnej, posunięcie to może zaoferować nowe możliwości.

Niemieckie instytucje finansowe, w tym banki i podmioty zarządzające aktywami, stały się bardziej aktywne w sektorze kryptowalut, oferując usługi powiernicze i tworząc nowe produkty specjalnie dla kryptowalut. Następuje to przed przewidywanymi rozporządzeniami UE, które mają zostać wdrożone jeszcze w tym roku. Deutsche Bank pracuje nad utworzeniem jednostki zajmującej się przechowywaniem aktywów cyfrowych, podczas gdy jego oddział DWS współpracuje z innymi organizacjami w celu stworzenia monety stabilnej zabezpieczonej w euro.

Ponieważ kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne i uznawane na całym świecie, przewiduje się, że trend ten będzie sprzyjał dalszej ekspansji i kreatywności w branży. W rezultacie może nastąpić gwałtowny wzrost inwestycji instytucjonalnych i zwiększona ciekawość.

Sorry. No data so far.

2024-04-15 17:02