CTO Ripple kończy spekulacje na temat wartości udziałów w kryptowalutach

Ostatnio krążyły pogłoski na temat bogactwa Davida Schwartza, dyrektora ds. technologii w Ripple. Aby uciszyć te pogłoski, sam Schwartz potwierdził, że nie osiągnął jeszcze statusu miliardera.

Schwartz, który jest otwarty i komunikatywny w kontaktach ze społeczeństwem, zdementował pogłoski na temat swojego bogactwa, wyjaśniając sytuację, rozwiewając wszelkie kłamstwa. Aby wzmocnić swoją argumentację, dyrektor techniczny Ripple przedstawił jako dowód tweet z 2021 r., potwierdzający, że nie osiągnął jeszcze wówczas statusu miliardera.

Wciąż nie.

— David „JoelKatz” Schwartz (@JoelKatz) 15 kwietnia 2024 r.

Chociaż Schwartarze poczynił znaczne osiągnięcia w Ripple i społeczności XRP Ledger, jego ujawnienie podkreśla fakt, że nie każdy pionier w tej branży stał się bogaty.

Schwartz był jednym z oryginalnych architektów księgi XRP. W 2011 roku trzech inżynierów, którzy wcześniej napisali kod dla łańcucha bloków Bitcoin – David Schwartz, Jed McCaleb i Arthur Britto – rozpoczęło prace nad XRP Ledger, aby stworzyć łańcuch bloków, który byłby bardziej odpowiedni do hiperwydajnego przepływu wartości, ze szczególnym uwzględnieniem szybkości transakcji i skalowalność.

Po uruchomieniu XRP Ledger sam system wygenerował 100 miliardów jednostek XRP jako kopalnia wstępna. Jednak kod źródłowy przewidywał, że później nie należy produkować żadnych dodatkowych XRP.

We wrześniu 2012 roku trio Arthur Britto, Jed McCaleb i Chris Larsen założyło firmę Ripple (wcześniej nazywaną NewCoin). W momencie założenia twórcy XRP Ledger podarowali firmie 80 miliardów XRP. Wśród nich Britto, McCaleb i Larsen łącznie posiadali 20 miliardów XRP.

Co zaskakujące, Schwartz zdecydował się na stałą pensję i 2% udziałów w Ripple zamiast kryptowaluty XRP, którą przyczynił się do rozwoju w tym okresie. Z perspektywy czasu przyznał, że jego decyzja mogła być godna pożałowania: gdyby zamiast tego wziął 500 milionów tokenów XRP, byłyby one bezcenne w szczytowym momencie wzrostu cen XRP.

Schwartz wyjaśnił, że jego ostrożny charakter prawdopodobnie wpłynął na jego decyzję, chociaż żałował, że nie był bardziej skłonny do podejmowania ryzyka.

Biorąc pod uwagę wartość Ripple na 28,46 miliarda dolarów i XRP o kapitalizacji rynkowej na poziomie tej samej kwoty, można założyć, że majątek Schwartza prawdopodobnie liczony jest w milionach.

2024-04-15 16:28