Ethereum Backer Consensys pozywa SEC do sądu

Jako doświadczony obserwator przestrzeni kryptowalut i osoba, która uważnie śledziła rozwój sytuacji wokół Ethereum i Consensys, mocno wierzę, że ostatnie działania prawne podjęte przez Consensys przeciwko SEC są niezbędnym krokiem w celu ochrony przyszłości Ethereum i szerszej branży blockchain .


Natknąłem się na wiadomość, że Consensys, czołowe studio deweloperskie Ethereum, podjęło kroki prawne przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Szczegóły pozwu nie są dla mnie jeszcze jasne, ale wydaje się, że jest to znaczący zwrot wydarzeń w toczącej się sadze regulacyjnej dotyczącej kryptowalut.

Widziałem, jak ConsenSys podejmowało działania prawne przeciwko SEC ze względu na ich przekonanie, że organ regulacyjny błędnie klasyfikuje drugą co do wielkości kryptowalutę jako papier wartościowy, co ich zdaniem stanowi nieuzasadnione rozszerzenie jurysdykcji.

Ponadto firma twierdzi, że zbyt odważne działania organu regulacyjnego negatywnie wpływają na twórców Ethereum, instytucje finansowe i uczestników rynku.

Firma uważa, że ​​inni gracze z branży powinni podzielać jej obawy dotyczące zdecydowanego podejścia organu regulacyjnego.

W Consensys jesteśmy przekonani, że rozszerzenie wykorzystania platform blockchain, takich jak Ethereum, znacząco wpłynie na sposób, w jaki kolejne pokolenia będą sobie radzić ze strukturami gospodarczymi, finansowymi, społecznymi, politycznymi i technologicznymi. Ta transformacja może prowadzić do bardziej zrównoważonego, przejrzystego i pomysłowego świata.

Niedawne pozwy potwierdzają wcześniejsze doniesienia prasowe wskazujące, że SEC zamierza zaklasyfikować drugą co do wielkości kryptowalutę jako papier wartościowy, wykorzystując w tym celu liczne wezwania do sądu.

Według raportu U.Today przewiduje się, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuci niektóre wnioski o ETF Ethereum, w tym propozycję złożoną przez BlackRock.

Według danych CoinGecko cena eteru (ETH) wzrosła o 0,7% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jest obecnie uwikłana w intensywne spory prawne z kilkoma dużymi firmami kryptowalutowymi, w tym Coinbase, Uniswap i Ripple. Według wiadomości U.Today dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, prognozował, że SEC ostatecznie przegra walkę z Ethereum na podstawie wczesnych raportów o próbach SEC uregulowania wiodącego altcoina.

2024-04-25 22:41