Elon Musk ujawnia nowe rozwiązanie botów przeciwdziałających sztucznej inteligencji, reaguje CTO Ripple

David Schwartz, dyrektor techniczny Ripple Labs – głównego gracza w branży blockchain – wypowiedział się przeciwko planowi Elona Muska polegającego na egzekwowaniu bardziej rygorystycznych zasad wobec botów AI na platformie X.

W międzyczasie wydaje się, że społeczność DOGE wspierała Muska – przynajmniej niektórych jej członków.

CTO Ripple krytykuje Elona Muska

Szef firmy X niedawno odpowiedział na post z konta @xDaily. W tym poście ogłoszono, że nowi użytkownicy dołączający do platformy X będą musieli już wkrótce uiszczać skromną roczną opłatę za udział w dyskusjach poprzez odpowiadanie na posty innych, okazywanie uznania poprzez polubienia lub zapisywanie treści za pomocą zakładek.

Musk stwierdził, że jest to jedyne rozwiązanie, jakie widzi w walce z botami AI i farmami trolli, ponieważ mogą one teraz bez wysiłku ominąć test „wykrywania botów”. Podkreślił również, że konta te przejmują pożądane uchwyty, pozostawiając niepewność co do tego, czy nowa polityka przyniesie ulgę w tym problemie.

Wyglądało na to, że mocno wierzysz w zezwolenie na jakąkolwiek legalną wypowiedź na swojej platformie bez cenzury. Jednak teraz rozważasz wykluczenie niektórych zgodnych z prawem, ale irytujących przemówień na tyle znaczących, że zasadniczo zmieniają dynamikę witryny?

— David „JoelKatz” Schwartz (@JoelKatz) 15 kwietnia 2024 r.

David Schwartz jasno wyraził swój sprzeciw wobec poglądów Muska. Warto zauważyć, że dyrektor naczelny Ripple i współzałożyciel XRP Ledger skrytykowali niedawno Muska za rzekome cenzurowanie wolności słowa na określonej platformie, co jest sprzeczne z wcześniejszymi obietnicami Muska.

Tym razem dyrektor techniczny Ripple zapewnił, że Elon Musk zamierza filtrować mowę zgodną z prawem na platformie X, ponieważ uważa ją za irytującą. Następnie stwierdził, że Musk planuje zmienić podstawową funkcjonalność platformy, aby umożliwić tę cenzurę.

Pod koniec marca firma X Elona Muska poniosła porażkę w batalii prawnej z CCDH w związku z rzekomo krytycznymi publikacjami. X Corp zamierza złożyć apelację do sądu w związku z powyższym sporem. Dyrektor ds. technicznych Ripple wyraził dezaprobatę wobec Muska za wszczęcie pozwu, zarzucając mu naruszenie wartości wolności słowa, które sam opowiada.

Społeczność DOGE wspiera inicjatywę Muska

zamiast płacić ustaloną opłatę w tradycyjnej walucie, zasugerowali użycie Dogecoin do transakcji.

Zastanawiam się, czy nakazanie im płacenia za pomocą doge mogłoby jeszcze bardziej utrudnić przejście tym botom

— Sir Doge of the Coin (@dogeofficialceo) 15 kwietnia 2024 r.

Społeczność pozostaje optymistą, że Musk w najbliższej przyszłości wprowadzi płatności Dogecoin na platformie mediów społecznościowych X. Jednak Musk nie ogłosił jeszcze żadnych ogłoszeń w tej sprawie po zakupie Twittera za 44 miliardy dolarów.

2024-04-16 17:58