Dyrektor ds. technologii Ripple publikuje nieoczekiwane oświadczenie Satoshiego Nakamoto, główne brytyjskie banki testują tokenizowane depozyty: przegląd wiadomości Crypto autorstwa U.Today

Sprawdź trzy najważniejsze wiadomości z ostatniego dnia zaprezentowane przez U.Today.

CTO Ripple dzieli się nieoczekiwanym oświadczeniem Satoshiego Nakamoto

W niedawnym poście na X dyrektor techniczny Ripple David Schwartz przyłączył się do toczącej się debaty na temat prawdziwej tożsamości założyciela Bitcoina, Satoshiego Nakamoto. Dyskusję wywołała wypowiedź „Ryuushi”, znanego członka społeczności Bitcoin, który uważa, że ​​Craig Wright jest najsilniejszym pretendentem do tytułu. Schwartz odpowiedział, wskazując, że Wright miał szansę udowodnić swoją tożsamość podczas procesu, ale tego nie zrobił. Następnie Schwartz stwierdził, że jest bardziej prawdopodobne, że będzie Satoshim niż Wrightem. Ta deklaracja podsyciła spekulacje na temat możliwych powiązań Schwartza z Nakamoto. Niektórzy teoretycy uważają, że biorąc pod uwagę rozległe doświadczenie Schwartza w kryptografii, może on być realnym kandydatem na tożsamość Nakamoto.

Największe brytyjskie banki testują depozyty tokenizowane

W Wielkiej Brytanii, gdzie tokenizacja staje się coraz bardziej popularna, UK Finance poszerza swoją inicjatywę o eksperymentowanie z tokenizowanymi depozytami. Znane banki biorące udział w tym pilotażu to Barclays, Lloyds Banking Group Plc i Citigroup Inc., a także Mastercard i Visa, główne firmy obsługujące karty kredytowe. Próby mogą trwać do trzech lat, zanim technologia zostanie wdrożona komercyjnie. Spostrzeżenia z początkowej fazy eksperymentu zostaną udostępnione w sierpniu tego roku. Jednak trwają spekulacje na temat losów potencjalnego funta cyfrowego, czyli „Britcoina”, ponieważ Bank Anglii prowadzi dochodzenie w tej sprawie od 2021 r. bez znaczących postępów.

Halving Bitcoina spowoduje ogromny szok podażowy BTC: Samson Mow

Samson Mow, dyrektor generalny Jan3 i znany zwolennik Bitcoina, wykorzystał platformę X do omówienia swoich przewidywań dotyczących „czasu Omega” wzrostu ceny Bitcoina oraz skomentowania zbliżającego się halvingu Bitcoina. W swoim poście X Mow wyjaśnił, że niedawne obawy związane z potencjalnym negatywnym rozwojem wydarzeń na Bliskim Wschodzie spowodowały spadek ceny Bitcoina w weekend, powodując zamieszanie na rynkach TradeFi. Zdaniem Mowa taka reakcja jest nieuzasadniona i wkrótce minie. Następnie nadejdzie „czas Omega” dla Bitcoina. Jeśli chodzi o halving, Mow opisał je jako katalizator znacznych niedoborów podaży. Podkreślił, że obecny szok popytowy na Bitcoin jest ewidentny, gdyż spotowe fundusze ETF Bitcoin kupują znaczne ilości BTC od połowy stycznia, po zatwierdzeniu przez SEC handlu ETF.

2024-04-17 20:19