Cardano i ADA – Czy opłaty sugerują, że nie jest już na nie popyt?

    Aktywność użytkowników Cardano spadła.
    Presja sprzedaży ADA wzrosła.

Koszt opłat transakcyjnych w sieci Cardano [ADA], jak wynika z danych Artemis, osiągnął jak dotąd nowy najniższy poziom w tym roku ze względu na spadek aktywności użytkowników na głównym blockchainie.

Począwszy od 15 kwietnia użytkownicy Cardano zapłacili łącznie 9000 dolarów opłat transakcyjnych. W porównaniu z opłatami o wartości 17 000 dolarów odnotowanymi 1 stycznia, oznacza to znaczny spadek o ponad 90%.

Jak wynika z danych Artemis, 11 marca Cardano odnotowało najwyższy poziom dziennych opłat transakcyjnych na poziomie około 24 000 dolarów. Od tego czasu nastąpił ogólny spadek opłat transakcyjnych.

Cardano i ADA – Czy opłaty sugerują, że nie jest już na nie popyt?

Spadek codziennych opłat za transakcje w Cardano można wiązać z mniejszą liczbą osób korzystających z sieci.

Dane z blockchainu wykazały, że 6 marca każdego dnia 71 300 różnych portfeli Cardano było zaangażowanych w transakcje, co stanowi nowy rekord od początku roku. Następnie liczba ta zaczęła spadać.

Liczba aktywnych adresów Cardano dziennie, wynosząca 38 000 na dzień 14 kwietnia, spadła od tego czasu o 47%.

Spadek liczby codziennych aktywnych adresów w blockchainie Cardano doprowadził do odpowiedniego spadku liczby codziennych transakcji. Według ostatnich danych Artemis, w ciągu ostatniego miesiąca ta tendencja spadkowa uległa pogorszeniu, przy spadku wolumenu transakcji o 47%.

Ekosystemy DeFi i NFT cierpią

W ostatnim czasie mniej osób korzystało z platformy Cardano, co miało konsekwencje dla sektorów zdecentralizowanych finansów (DeFi) i niezamienialnych tokenów (NFT).

Według danych DefiLlama kwota pieniędzy zablokowana na platformach Decentralized Finance (DeFi) w Cardano osiągnęła minimum od trzech miesięcy i obecnie wynosi około 306 milionów dolarów.

Telewizja TVL osiągnęła od początku roku szczyt na poziomie 456 milionów dolarów 15 marca i od tego czasu spadła o 33%.

Jeśli chodzi o sektor NFT, Cardano odnotowało podobny spadek.

Według danych CryptoSlam, w ciągu ostatniego miesiąca sieć odnotowała 39% spadek wolumenu sprzedaży NFT, podczas gdy liczba sfinalizowanych transakcji sprzedaży NFT ogółem spadła o 46%.

Niski popyt również na ADA

ADA, natywna kryptowaluta sieci, również przeżywa recesję. Obecnie notowany na poziomie 0,45 dolara, jego wartość spadła w ciągu ostatniego tygodnia o prawie jedną czwartą (21%).

Analiza ważnych oznak dynamiki altcoina, analizowana na co dzień, wykazała zauważalny spadek. Obecnie jego wskaźnik względnej siły (RSI), który jest wskaźnikiem warunków wykupienia i wyprzedania, wynosi 29,51, co sugeruje, że w przeszłości kupowano za dużo, a obecnie jest niedostatecznie wykupiony.

Przeczytaj prognozę cen Cardano [ADA] na lata 2024–25

Podobnie indeks przepływów pieniężnych (MFI) spadł do poziomu 41,94.

Cardano i ADA – Czy opłaty sugerują, że nie jest już na nie popyt?

Przy tych wartościach wskaźniki te pokazały, że aktywność sprzedażowa przewyższała akumulację monet.

Sorry. No data so far.

2024-04-17 21:11