Dogecoin pokonuje tutaj PEPE, SHIB – ale jest znak ostrzegawczy…

  • Dogecoin odnotował wzrost w ostatnim miesiącu w obliczu spadku rynku memów.
  • Zyski mogą wkrótce zostać zniweczone, ponieważ kluczowe wskaźniki pokazały, że niedźwiedzie pozostają pod kontrolą rynku.

Mówiąc prościej, spośród wszystkich popularnych monet memowych tylko Dogecoin (DOGE) odnotował wzrost cen w ciągu ostatniego miesiąca. Według ostatniej analizy przeprowadzonej przez IntoTheBlock, rynek monet memowych odnotował spadek aktywności.

Według internetowego dostawcy danych cena DOGE wzrosła w ciągu 30 dni o 4,43%.

W tym przedziale czasowym dwie znaczące kryptowaluty PEPE i SHIB odnotowały znaczne spadki: spadek o 33% w przypadku PEPE i spadek o 25,28% w przypadku SHIB.

Czy DOGE może rozszerzyć te zyski?

W momencie sporządzania raportu cena DOGE wynosiła 0,15 dolara. Na podstawie informacji z CoinMarketCap wartość tej monety memowej spadła o 6% w ciągu ostatnich 24 godzin, zgodnie z ogólną tendencją spadkową na rynku kryptowalut.

Dane uzyskane z CoinGecko wykazały spadek całkowitej wartości wszystkich kryptowalut na świecie o 2,38% w tym przedziale czasowym.

Aby ustalić, czy DOGE będzie kontynuować 30-dniowy wzrost ceny, AMBCrypto zbadało główne sygnały techniczne monety za pomocą wykresu jednodniowego. Analiza wykazała, że ​​nastroje pesymistyczne były nadal dość silne.

Od 2 kwietnia linie MACD wskaźnika utrzymują pozycję z linią MACD pod linią sygnału na podstawie odczytów ze wskaźnika MACD (Moving Average Convergence Divergence).

Mówiąc prościej, gdy linia MACD dla danego aktywa znajduje się poniżej linii sygnalizacyjnej, oznacza to, że krótkoterminowa średnia krocząca jest obecnie niższa niż długoterminowa średnia krocząca.

To zdarzenie może wskazywać na zmianę nastrojów wśród traderów z optymistycznego (byczego) na pesymistyczny (niedźwiedzi), co skłoniło ich do sprzedaży swoich aktywów.

Obecnie czerwona linia wskazująca niedźwiedzi trend na rynku wzrosła powyżej zielonej linii oznaczającej trend zwyżkowy, co sugeruje kontynuację pogorszenia koniunktury od punktu przecięcia w dniu 12 kwietnia.

Spadek cen DOGE może wskazywać na odzyskanie przez sprzedawców dominacji na rynku, co może skutkować dalszym spadkiem cen. Jest to sygnał niedźwiedzia, wskazujący na potencjał dalszych spadków cen.

Jeśli chodzi o popularność memów, wskaźnik Chaikin Money Flow (CMF) pokazał, że więcej pieniędzy opuszczało aktywa, niż do nich wpływało.

Realistyczna czy nie, oto kapitalizacja rynkowa DOGE w przeliczeniu na BTC

Wartość CMF poniżej zera wskazuje na słabość rynku, ponieważ sugeruje zwiększone wyjście z płynności.

Dogecoin pokonuje tutaj PEPE, SHIB – ale jest znak ostrzegawczy…

W momencie publikacji prasy CMF DOGE wynosił -0,01.

2024-04-18 12:07