Czy XRP straci swoją pierwszą 10-tkę, gdy Dogecoin i TON będą się zbliżać?

    Różnica 5 miliardów dolarów między XRP a USDC może utrudnić tokenowi powrót na 6. miejsce.
    Chociaż odpływ z wymiany był znacznie większy niż napływ, cena może zobaczyć kolejną czerwień.

W ciągu dwóch dni działalność handlowa na XRP spadła dramatycznie, z wolumenu wynoszącego około 4,87 miliarda dolarów w dniu 14 kwietnia do zaledwie 2,43 miliarda dolarów obecnie, na podstawie danych Santiment.

Poziom aktywności handlowej tokena, reprezentowany przez jego wolumen, oznacza entuzjazm rynkowy. Wzrost wolumenu sugeruje, że mają miejsce szybkie transakcje. I odwrotnie, znaczny spadek wolumenu wskazuje na malejące zainteresowanie rynku tym tokenem.

Ponadto trend cenowy XRP był zgodny z wydarzeniem i obecnie wynosi 0,49 USD. Poprzednio dwa dni wcześniej cena XRP wynosiła około 0,54 USD, co wskazywało na znaczną aktywność sprzedażową w oparciu o jej spadek.

Czy XRP straci swoją pierwszą 10-tkę, gdy Dogecoin i TON będą się zbliżać?

Czy ekipa ratunkowa przyjedzie?

Jeśli rynek pozostanie niekorzystny, XRP może doświadczyć dodatkowych spadków cen. Malejący wolumen obrotu i utrzymujące się zmiany cen wskazywały wcześniej na osłabienie tendencji spadkowej.

Jeśli cena Bitcoina [BTC] będzie nadal spadać, odbicie może stanowić wyzwanie dla altcoinów takich jak XRP. Jednocześnie inne aspekty wartości tokena Ripple, poza jego ceną, odnotowały spadek, a najbardziej godną uwagi zmianą była kapitalizacja rynkowa.

W ostatnim czasie XRP zajmował pozycję piątej najcenniejszej kryptowaluty. Jednak teraz, podczas ostatniej oceny, spadł na siódme miejsce w rankingach rynkowych.

Kapitalizacja rynkowa, czyli kapitalizacja rynkowa, jest obliczana poprzez pomnożenie bieżącej ceny akcji przez całkowitą liczbę akcji znajdujących się w obrocie. W związku z tym można zrozumieć, że główną przyczyną spadku był słaby ruch cen.

W AMBCrypto porównaliśmy niedawno kapitalizację rynkową XRP i USDC i znaleźliśmy między nimi znaczną różnicę wynoszącą około 5 miliardów dolarów. To znaczące rozróżnienie może sprawić, że XRP będzie wyzwaniem odzyskanie pozycji szóstej co do wielkości kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej.

Inni zwracają uwagę na spot XRP

Jeśli chodzi o krótkoterminowe przewidywanie cen, nasza analiza skupiała się na przepływie wymiany XRP w oparciu o informacje w łańcuchu. W szczególności 1,49 miliona tokenów XRP wyszło z giełd, ale tylko 688 000 tokenów weszło na giełdy.

Znaczna rozbieżność pomiędzy liczbą tokenów wchodzących i wychodzących z rynku znacząco wpływa na wartość tokena. Stało się to z powodu zwiększonego wypływu tokenów, co sugeruje, że mniejsza liczba traderów pozbywała się swoich tokenów.

Czy XRP straci swoją pierwszą 10-tkę, gdy Dogecoin i TON będą się zbliżać?

Mówiąc prościej, wartość XRP może utrzymywać się na stałym poziomie lub wahać się wokół tego samego poziomu. Spadek poniżej 0,45 dolara wydaje się na razie nieprawdopodobny. Bardziej prawdopodobne jest, że w najbliższej przyszłości cena odbije się od około 0,49 do 0,52 dolara.

W przyszłości perspektywy dla kryptowalut w ogóle mogą nie być optymistyczne, a w szczególności XRP wypada gorzej pod względem ceny. Dodatkowo stoi w obliczu konkurencji ze strony monet takich jak Dogecoin (DOGE) i Toncoin (TON).

Czy Twoje portfolio jest zielone? Sprawdź kalkulator zysków XRP

Analizując ich wzrost, DOGE i TON wyprzedziły XRP. Jeśli ten trend się utrzyma, XRP może znaleźć się w konkurencji z ADA o 10. pozycję pod względem kapitalizacji rynkowej.

2024-04-16 16:39