Czy przed halvingiem Bitcoina USA zapłacą „cenę za regulacje dotyczące kryptowalut”?

  • Komisarz SEC Peirce zalecał zrównoważone regulacje dotyczące kryptowalut, promujące ochronę inwestorów.
  • Hoskinson podkreślił konsekwencje rygorystycznych przepisów.

Pośród emocji związanych z halvingiem Bitcoina [BTC] i załamaniem na rynku kryptowalut, ponownie skupiono się na dyskusji na temat przepisów SEC dotyczących kryptowalut.

Komisarz SEC Hester Peirce podkreśla pozytywny wpływ przepisów dotyczących papierów wartościowych i promuje strukturę regulacyjną zgodną z amerykańskimi wartościami wolności i dobrobytu.

W rozmowie z X (dawniej Twitterem) Peirce powiedział:

W SEC wierzymy, że ważne jest, abyśmy przyczynili się do uczynienia Stanów Zjednoczonych przyjaznym i inspirującym środowiskiem, w którym zachęca się ludzi do bez wahania realizowania swoich ambicji.

Execs rozważa regulacje dotyczące kryptowalut

Zgodnie z perspektywą Pierce’a, która łączy ochronę inwestorów z zachęcaniem do kreatywności w finansach, Charles Hoskinson, współzałożyciel Cardano [ADA], podkreślił prawdziwą cenę regulacji.

Powiedział,

„Koszt regulacji jest następujący: ludzie zwrócili się do Szwajcarii jako alternatywy, gdy Stany Zjednoczone przestały ich witać.”

Dodał dalej,

Około 1000 firm przeniosło swoją działalność ze Stanów Zjednoczonych do Szwajcarii po tym, jak Stany Zjednoczone zajęły wrogie stanowisko wobec kryptowalut.

Takie regulacje, jeśli będą zbyt restrykcyjne, mogą utrudniać innowacje i uniemożliwiać nowym graczom wejście na rynek kryptowalut.

Badanie złożonych problemów regulacyjnych, z jakimi spotyka się sektor kryptowalut w USA, z bliższym spojrzeniem na batalie prawne pomiędzy Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) a Coinbase, a także Uniswap.

Will Clemente, współzałożyciel Reflexivity Research, powiedział:

Ujmując to prościej: „Szczerze mówiąc, nie sądzę, żeby to miało duże znaczenie. Wy, Amerykanie, zwykle jesteście zaniepokojeni przekraczaniem takich mostów, ale rozwiązanie tych problemów zajmie trochę czasu”.

Co więcej?

Warto podkreślić, że Chris Dixon, założyciel i partner zarządzający a16z crypt, wspomniał o tym w rozmowie z Anthonym Pompliano.

„Myślę, że naprawdę duży bloker ma charakter regulacyjny”.

On dodał,

„Spójrzmy prawdzie w oczy: obecne organy regulacyjne dokładają wszelkich starań, aby ograniczyć kryptowaluty i technologię blockchain.”

Po opadnięciu kurzu regulacyjnego w amerykańskim sektorze kryptowalut oczywiste jest, że nadchodzące wybory będą miały ogromny wpływ na kierunek rozwoju kryptowalut w tym kraju.

Sorry. No data so far.

2024-04-17 18:15