Ciężki dzień Dogecoina: ceny spadają o 5%, podczas gdy WIF i PEPE cieszą się wzrostami

    Wartość DOGE spadła o prawie 5% w ciągu ostatnich 24 godzin.
    Działalność handlowa na rynkach instrumentów pochodnych i kasowych spadła.

W chwili pisania tego tekstu wartość Dogecoina (DOGE) spadła o około 5% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy ceny innych znanych tokenów memów odnotowały minimalny wzrost.

Według danych CoinMarketCap, w tym okresie ceny monet memowych, takich jak Dogwifhat (WIF) i Pepe (PEPE), wzrosły odpowiednio o około 1,15% i 1%.

Popyt na DOGE traci dynamikę

W najnowszym raporcie medialnym cena DOGE wynosi obecnie 0,19 dolara. W ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił 10% spadek aktywności handlowej dla tej monety. Według danych Santiment spadek cen można przypisać mniejszemu popytowi na DOGE w określonym przedziale czasowym.

Dzienna liczba adresów objętych transakcjami z udziałem DOGE spadła o 61%.

Z danych Santiment wynika, że ​​liczba aktywnych adresów dziennie korzystających z DOGE i wynikających z nich transakcji znacząco spadła o około 73% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ciężki dzień Dogecoina: ceny spadają o 5%, podczas gdy WIF i PEPE cieszą się wzrostami

Ocena aktywności społecznej DOGE wykazała spadek od 7 kwietnia.

Mówiąc prościej, wskaźniki mierzące wpływ społeczny zasobu, takie jak liczba interakcji, zaangażowania i reakcji, takich jak polubienia, komentarze, retweety i głosy „za” w mediach społecznościowych, są cennymi wskaźnikami potencjalnych zmian cen.

Z analizy Santiment wynika, że ​​w ciągu ostatnich dwóch dni znaczenie społeczne i aktywność społeczna wokół DOGE spadły odpowiednio o około 33% i 78%.

Rynek kontraktów terminowych DOGE nie daje wytchnienia

Na rynku instrumentów pochodnych na monetę dało się zauważyć pogorszenie nastrojów, a wolumen obrotów spadł o ponad 10%, jak wynika z danych Coinglass w ciągu ostatniego dnia.

W tym samym przedziale czasowym otwarte zainteresowanie przyszłymi kontraktami monety spadło o 4% i obecnie wynosi około 1,64 miliarda dolarów.

Przeczytaj prognozę cen Dogecoin [DOGE] na lata 2024–25

Kiedy emocje wokół akcji memów zaczęły słabnąć, zainteresowanie otwartymi kontraktami terminowymi DOGE zaczęło spadać i utrzymuje się od początku kwietnia. Otwarte zainteresowanie kontraktami futures na ten memecoin spadło o około 26% pomiędzy 1 a 9 kwietnia.

Spadek liczby otwartych pozycji dla danego aktywa wskazuje na zmniejszoną aktywność handlową na rynku kontraktów terminowych. Oznacza to, że inwestorzy zamykają swoje pozycje bez ustanawiania nowych.

2024-04-10 08:07