Cena docelowa MATIC na poziomie 0,85 USD – oto JEDEN poziom, który stoi na jej drodze

  • Wysoka płynność na poziomie 0,73 USD może powstrzymać dalszą aprecjację ceny.
  • Następny cel tokena może wynosić 0,85 dolara, jeśli bykom uda się pokonać przeszkodę.

Na podstawie analizy AMBCrypto z wielokątnej mapy cieplnej likwidacji MATIC wydaje się, że sprzedający mogli osiągnąć swój limit, ale jest mało prawdopodobne, że cena w najbliższej przyszłości przekroczy 0,73 dolara.

Na mapie cieplnej spektrum kolorów zmienia się od fioletowego do żółtego: odcienie fioletu oznaczają mniejszą przewidywaną liczbę likwidacji, podczas gdy żółte oznaczają wyższą przewidywaną liczbę likwidacji.

Z ustaleń Coinglass wynika, że ​​poziom cen wynoszący około 0,73 USD wskazywał na znaczną aktywność handlową, a potencjalne otwarte pozycje o wartości około 235 280 USD były zagrożone likwidacją.

Cena docelowa MATIC na poziomie 0,85 USD – oto JEDEN poziom, który stoi na jej drodze

Czy MATIC ucieknie?

Dodatkowym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że ten sam poziom oporu, wynoszący 0,73 USD dla MATIC, może utrudnić rozwój tokena, jeśli jego wartość wzrośnie.

Obecnie każdy token natywny Polygon jest sprzedawany za około 0,68 USD. W ubiegłym tygodniu cena ta oznaczała spadek o 25,56%.

Jednakże stosunek wartości rynkowej do wartości zrealizowanej (MVRV) wskazywał na możliwe odbicie dla MATIC.

Obecnie wskaźnik MVRV dla tokena liczony za ostatnie 30 dni kształtuje się na poziomie -18,37%. Taka liczba sugeruje, że wielu posiadaczy tokenów poniosłoby straty, gdyby zdecydowało się pozbyć swoich tokenów po aktualnej cenie rynkowej.

Na drugim końcu skali wskaźnik MVRV (wartość rynkowa do wartości zrealizowanej) sygnalizował, że cena MATIC była zaniżona w oparciu o tendencje z przeszłości. Warto zauważyć, że w przeszłości Polygon osiągnął ten punkt.

Jeśli w tym momencie pojawi się presja zakupowa, cena może w krótkim terminie przekroczyć 0,70 USD.

Wcześniej zauważono, że cena tokena może napotkać sprzeciw na poziomie 0,73 USD. Jeśli jednak byki zyskają większą kontrolę, opór ten może osłabnąć, umożliwiając firmie Polygon potencjalny wzrost w kierunku około 0,85 dolara.

Cena docelowa MATIC na poziomie 0,85 USD – oto JEDEN poziom, który stoi na jej drodze

Oprócz rozważenia aspektu sieciowego warto zbadać możliwości cenowe z perspektywy analizy technicznej. Tak właśnie zrobiło AMBCrypto.

Na podstawie 4-godzinnego przedziału czasowego MATIC podjął próbę przekroczenia 0,75 dolara w dniu 13 kwietnia. Jednak nie udało się tego zrobić. Podobna próba miała miejsce 15-tego, ale niedźwiedzie uniemożliwiły jej dalszy ruch.

Cena waha się w bok

Obecnie cena tokena wśród kupujących na rynku osiągnęła najniższy poziom 0,67 USD. Jeśli ten poziom się utrzyma, wartość tokena może nie spaść dalej.

Dodatkowo spadł wskaźnik RSI dla Polygon, co sugeruje, że dynamika rynku jest niedźwiedzia. Biorąc pod uwagę tę tendencję, wydaje się mało prawdopodobne, aby cena Polygona w najbliższej przyszłości osiągnęła poziom 0,70 dolara.

Jeśli Indeks Względnej Siły (RSI) wskaże, że MATIC znajduje się na obszarze wyprzedania, istnieje szansa, że ​​może się odbić. Według analizy zniesienia Fibonacciego dla krótkoterminowych projekcji cen, MATIC może oscylować w granicach od około 0,62 do 0,67 dolarów.

Cena docelowa MATIC na poziomie 0,85 USD – oto JEDEN poziom, który stoi na jej drodze

Przeczytaj prognozę cen Polygon [MATIC] na lata 2024-2025

Inna interpretacja jest taka, że ​​Awesome Oscillator wygenerował zielone słupki histogramu, wskazujące na możliwe odwrócenie obecnego trendu spadkowego.

Jeśli obecna sytuacja się utrzyma, prawdopodobne jest, że cena MATIC będzie zmierzać w kierunku 0,71 USD, czyli tam, gdzie znajduje się poziom zniesienia Fibonacciego na poziomie 0,236.

2024-04-17 10:15