Bitcoin ETF-y Zobacz świeże wypływy

Z najnowszych wiadomości wynika, że ​​16 kwietnia z funduszy ETF Bitcoina wypłacono 59,3 miliona dolarów.

Oznacza to trzeci z rzędu dzień ujemnych przepływów dla funduszy ETF Bitcoin.

W określonym okresie do funduszu ETF (IBIT) BlackRock iShares Bitcoin ETF (IBIT) napłynęło około 25,8 miliona dolarów, co stanowi stosunkowo niewielki wzrost aktywów.

W tym okresie miały miejsce dodatkowe wypłaty w wysokości około 79 milionów dolarów z GBTC firmy Grayscale. Podobnie fundusz ETF Ark’s Bitcoin ETF przeszedł pewne umorzenia na łączną kwotę około 12,9 miliona dolarów.

Jeśli cena Bitcoina pozostanie poniżej 64 000 dolarów, rynek kryptowalut może nie wzbudzić wystarczających emocji na czas przed nadchodzącym halvingiem, który przypada zaledwie na kilka dni i jest bardzo oczekiwany.

Przerzucanie?

Mimo że IBIT odnotowuje spadek odpływów, starszy analityk ETF Bloomberga, Eric Balchunas, przewiduje, że IBIT przekroczy GBTC pod względem łącznych aktywów przed końcem tego miesiąca.

Różnica w aktywach między GBTC a funduszem ETF Bitcoin firmy Blackrock zmniejszyła się do około 2 miliardów dolarów, ponieważ ten ostatni w dalszym ciągu przyciąga więcej inwestycji dzięki swoim kolejnym napływom.

Według obserwacji Balchunasa znaczny wzrost ceny Bitcoina, nazywany „potwornym rajdem”, może opóźnić flipowanie Ethereum, przewyższając wartość Bitcoina.

Biorąc to pod uwagę, nastroje wokół halvingu pozostają w większości niedźwiedzie.

Niedawno zwolennik złota Peter Schiff wyraził pogląd, że Bitcoin może znaleźć się w ukrytej bessie w wyniku znacznych spadków cen akcji kryptowalut. Sektor wydobywczy odczuwa poważne straty ze względu na nieuchronną presję związaną z halvingiem.

Niektórzy zwolennicy Bitcoina przewidują, że cena Bitcoina może spaść o co najmniej 40% w związku z zmniejszeniem o połowę nagród dla górników.

Biorąc pod uwagę, że przepływy funduszy ETF również spadają, nastroje w przypadku Bitcoina wydają się ponure

2024-04-17 10:24