Cena Bitcoin Minera wzrasta do 244 000 dolarów – Charles Edwards, Oto, co to oznacza

Charles Edwards, analityk i założyciel Capriole Investment, niedawno podzielił się na Twitterze swoimi przewidywaniami dotyczącymi przyszłości Bitcoina po halvingu, który miał miejsce w weekend. W prostym i jasnym poście na X/Twitterze nakreślił trzy potencjalne scenariusze.

Skoki cen koparki Bitcoin

Edwards ujawnił na Twitterze, że po niedawnym sobotnim halvingu koszt energii elektrycznej związany z wygenerowaniem jednej nowej monety Bitcoin w drodze wydobycia gwałtownie wzrósł do zdumiewających 77 400 dolarów. Liczba ta przedstawia koszt surowej energii elektrycznej niezbędnej do zasilania sieci Bitcoin.

Pomimo ograniczenia liczby tworzonych nowych Bitcoinów lub „zmniejszenia o połowę”, koszt wydobycia jednego Bitcoina znacznie wzrósł. Całkowita cena koparki Bitcoin wynosi obecnie około 244 000 dolarów. Ta imponująca liczba uwzględnia zarówno nagrody blokowe, jak i opłaty za wydobycie Bitcoina. Edwards poinformował, że same opłaty transakcyjne osiągnęły ponad 230 dolarów, co stanowi czterokrotny wzrost w porównaniu z poprzednim rekordowym poziomem 68 dolarów, który został osiągnięty w 2021 roku.

Witamy w nowym paradygmacie.

Koszt energii elektrycznej Bitcoin wynosi obecnie aż 77,4 tys. dolarów.
Jest to koszt surowej energii elektrycznej do zasilania sieci w przeliczeniu na wydobyty Bitcoin.

Cena Bitcoin Miner osiągnęła w sobotę 244 tys. dolarów!
To jest nagroda za blok + opłaty za wydobycie Bitcoina. Rozkwitł, gdy wzrosły opłaty transakcyjne…

— Charles Edwards (@caprioleio) 22 kwietnia 2024 r.

Ustalił, że Bitcoin, wiodąca kryptowaluta, jest obecnie sprzedawany po znacznie niższej cenie niż jej rzeczywista wartość. Ponadto wspomniał, że spadek cen poniżej kosztów produkcji trwa zwykle tylko przez kilka dni co cztery lata.

Według Edwardsa istnieją obecnie trzy prawdopodobne scenariusze dla Bitcoina; Bitcoin do ponad 100 000 dolarów

Edwards zidentyfikował trzy możliwe wyniki dla przyszłości Bitcoina:

Ekspert uważa, że ​​ziści się kombinacja wszystkich trzech scenariuszy. W swoim tweecie wyraził optymizm, przewidując, że cena Bitcoina wkrótce wzrośnie powyżej 100 tys. dolarów.

W tym samym okresie Michael Saylor, założyciel MicroStrategy i zwolennik Bitcoina, wydał znaczące oświadczenie na temat rozwoju cen Bitcoina w weekend. Podkreślił, że dokładnie dwa lata temu wiodąca kryptowaluta w dniu ostatniego halvingu Bitcoina była wyceniana na 8618 dolarów i od tego czasu jej cena wzrosła aż o zdumiewające 800%.

Tweet Saylora można interpretować jako oczekiwanie co najmniej podobnego wzrostu. Ośmiokrotność dzisiejszej ceny Bitcoina stanowiłaby około 528 300 dolarów za Bitcoin, ponieważ w chwili pisania tego tekstu cena zmienia właściciela nieco powyżej 66 000 dolarów. Według wpływowego Samsona Mow, halvingi Bitcoina powodują „ilościowe wzmocnienie”.

2024-04-22 14:48