Cardano – Dlaczego Bitcoin nie uratuje ceny ADA, a wieloryby po prostu mogą

    Korelacja ADA z Bitcoinem na poziomie 0,14 naraża ją na dalsze ryzyko pomimo niedawnej korekty
    Byki mogą w krótkim terminie pomóc tokenowi wzrosnąć do 0,55 USD

Wartość Cardano [ADA] znacząco spadła w ciągu ostatnich 24 godzin, spadając o 13,27% i osiągając cenę 0,50 dolara. Wcześniej tego dnia na wykresach cenowych ADA osiągnęła nawet minimum na poziomie 0,46 dolara.

Cardano radziło sobie gorzej wśród 10 najlepszych kryptowalut, co spowodowało większe straty dla inwestorów. W rezultacie liczba posiadaczy ADA ponoszących straty odpowiednio wzrosła.

Według danych IntoTheBlock, podczas sprawdzania AMBCrypto około 36% inwestorów ADA odnotowało zyski przy obecnym poziomie cenowym, podczas gdy znaczące 57% poniosło niezrealizowane straty.

Cardano – Dlaczego Bitcoin nie uratuje ceny ADA, a wieloryby po prostu mogą

BTC może nie podać ADA pomocnej dłoni

Pomimo niedawnego pogorszenia koniunktury należy zauważyć, że słabe wyniki Cardano nie wynikają tylko z tej tendencji. Od pewnego czasu na rynku panuje wczesna passa byków. Jednak w tym okresie Cardano nie dotrzymał kroku innym monetom. To skłoniło wielu inwestorów do zastanowienia się, czy i kiedy Cardano pomoże swoim posiadaczom odrobić straty w tym cyklu.

Jednym z wyzwań jest słaby związek między ruchem cen ADA a Bitcoinem [BTC]. Podczas gdy Bitcoin silnie wpływa na ceny wielu czołowych altcoinów, korelacja ADA wynosi tylko 0,14. Oznacza to, że chociaż może nastąpić gwałtowny wzrost ceny Bitcoina, nie oznacza to automatycznie, że ADA również wróci do normy.

Oprócz przewidywań krótkoterminowych, przyszłe perspektywy ADA wydają się niepewne ze względu na zachowanie niektórych dużych inwestorów.

Niższe przekonanie, niższe ceny?

Z analizy danych transakcyjnych przeprowadzonej przez AMBCrypto wynika, że ​​kwoty ADA posiadane przez większych inwestorów (od 1 miliona do 1 miliarda tokenów) maleją. Niektóre z tych wielorybów sprzedały swoje posiadłości ADA.

Według stanu na 15 marca grupa ta licząca 1–10 mln osobników kontrolowała 16,70% całego stada. Obecnie jednak ich udział nieznacznie spadł do około 16,20%.

W tym samym okresie osoby posiadające aktywa od 100 milionów do 1 miliarda dolarów pierwotnie posiadały około 7,01%. Jednak do czasu publikacji ich odsetek spadł do 5,92%.

Cardano – Dlaczego Bitcoin nie uratuje ceny ADA, a wieloryby po prostu mogą

To działanie wskazuje na słabnącą wiarę w przyszłe perspektywy Cardano w oparciu o niedawne zachowanie. Obecnie odczyt RSI wyniósł 31,76, sygnalizując, że kupujący próbują podnieść ADA z terytorium wyprzedania. Wcześniej spadek cen spowodował spadek RSI do 19,53, co wskazywało na intensywną presję niedźwiedzią.

Przy wysokim wpisowym podczas spadków istnieje duża szansa, że ​​Cardano (ADA) wzrośnie do około 0,55 USD. Jeśli jednak wsparcie nie będzie wystarczające, ta bycza prognoza może się okazać błędna i w najbliższej przyszłości ADA może w dalszym ciągu odbijać się od 0,49 do 0,52 dolarów.

Cardano – Dlaczego Bitcoin nie uratuje ceny ADA, a wieloryby po prostu mogą

Przeczytaj prognozę cen Cardano [ADA] na lata 2024-2025

Ponadto istnieją inne elementy, oprócz tych już wspomnianych, które mogą mieć wpływ na przyszły kierunek ADA. Patrząc w przyszłość, sposób, w jaki cena będzie się zachowywać po halvingu Bitcoina, może zadecydować o tym, czy korzystne będzie trzymanie ADA.

2024-04-14 03:03