BNB Chain TVL rośnie w siłę dzięki nowemu dodatkowi, ale czy to wciąż początek?

    Mimo wzrostu zablokowanych aktywów, całkowita TVL straciła 22% swojej wartości.
    Nastroje wokół BNB pozostały pozytywne, ale poszukiwania monety spadły.

Dwa dni po ogłoszeniu przez BNB Chain natywnego stakowania płynnego na Binance Smart Chain (BSC), wartość aktywów postawionych w sieci wzrosła. Po odnotowaniu przez DeFiLlama wzrostu TVL o 2,75% dla Binance Staked ETH, najpopularniejszego protokołu płynnego stakowania w łańcuchu, depozyty na BSC wzrosły i wykazały zwiększone zaufanie do protokołu. Jednak pomimo tego wzrostu, całkowita TVL BSC spadła o 22,16% w ciągu ostatnich 24 godzin.


W ciągu dwóch dni od ogłoszenia przez BNB Chain integracji natywnego stakowania płynnego z Binance Smart Chain (BSC) wartość inwestowanych aktywów wzrosła.

BNB Chain to platforma typu blockchain, która obsługuje inteligentne kontrakty, podobne do Ethereum i może uruchamiać kod maszyny wirtualnej Ethereum (EVM).

W oparciu o najnowszy raport DeFiLlama, w ciągu ostatniego tygodnia nastąpił wzrost całkowitej zablokowanej wartości (TVL) dla Binance Staked ETH o 2,75%. Stanowi to wiodący protokół tyczenia cieczy w łańcuchu.

Szybki efekt, ale to dopiero początek

W chwili publikacji tych informacji podana wartość wynosiła 582,76 mln dolarów. Jednocześnie Stader, kolejna platforma do płynnego stakowania w sieci, odnotowała wzrost o 6,98% w tym samym okresie.

BNB Chain TVL rośnie w siłę dzięki nowemu dodatkowi, ale czy to wciąż początek?

Wzrost wskaźników oznacza, że ​​uczestnicy rynku zdeponowali większą ilość aktywów na BSC. Ten wzrost podkreśla również rosnące zaufanie do protokołu.

Jako analityk BNB Chain wyjaśniam, że nadchodząca finalizacja wygaśnięcia widelca Beacon Chain w czerwcu stała się impulsem do wprowadzenia nowych elementów w ekosystemie BNB Chain. Mówiąc prościej, oznacza to, że w czerwcu zaplanowano zakończenie ważnej aktualizacji Beacon Chain, w związku z czym BNB Chain zdecydowało się wprowadzić pewne dodatki do swojej własnej platformy.

Jako badacz badający rozwiązania w zakresie finansów zdecentralizowanych (DeFi) wyjaśniłbym to w ten sposób: „Użytkownicy wkrótce będą mogli uczestniczyć w działaniach DeFi, zachowując jednocześnie użyteczność swoich postawionych BNB dzięki integracji finansowania pochodnego Liquid Staking (LSDFi Przewiduje się, że to ekscytujące wydarzenie nastąpi w okresie od kwietnia do początku maja 2024 r.”

Jako inwestor kryptowalutowy jestem podekscytowany ostatnimi postępami, które pozwalają mi z łatwością zwiększać moje nagrody za stakowanie w Binance Smart Chain (BSC) i potencjalnie płynnie migrować aktywa pomiędzy BSC a BNB Beacon Chain. Oznacza to dla mnie większe zarobki i większą elastyczność w zarządzaniu moimi inwestycjami w kryptowaluty.

BSC nie może nadrobić zaległości, czy BNB może?

Jako analityk zaobserwowałem spadek całkowitej wartości zablokowanej (TVL) w Binance Smart Chain (BSC) o 22,16% w ciągu ostatnich 24 godzin, pomimo wzrostu postawionych aktywów. Potencjalnym wyjaśnieniem może być to, że inne czynniki wpływają na TVL w większym stopniu niż wzrost stawek. Jeśli aktywność w zakresie obstawiania w sieci będzie się nadal poprawiać, możemy być świadkami odwrócenia tego trendu i wzrostu wskaźnika TVL.

Jeśli łańcuch nie widzi znaczących zysków dla swoich uczestników, w przeciwnym razie może to nastąpić. Z drugiej strony działania związane ze stakowaniem mogą mieć również wpływ finansowy na sieć BNB. Warto zauważyć, że w pierwszym kwartale AMBCrypto poinformowało, że sieć odnotowała 70% wzrost wzrostu.

Jako inwestor kryptowalutowy zauważyłem, że kwiecień nie był najbardziej hojnym miesiącem dla sieci, a dzienne przychody kilkakrotnie odnotowały spadek. Jest jednak pocieszenie: pełna integracja z płynnymi stakingami może zostać zakończona przed końcem maja. Jeśli to nastąpi, sytuacja w zakresie dochodów prawdopodobnie się odbije.

Na podstawie naszego badania innych aspektów projektu stwierdziliśmy, że odbiór projektu przez społeczeństwo stał się bardziej przychylny. Jak wynika z analizy Santiment, 20 kwietnia ważony sentyment spadł do minimum na poziomie -1,631.

W podanym okresie dane prasowe wskazywały na korzystny trend wartości BNB. Ten wzrost był dowodem na to, że pesymistyczne nastroje wobec BNB osłabły w porównaniu z tygodniem poprzednim.

BNB Chain TVL rośnie w siłę dzięki nowemu dodatkowi, ale czy to wciąż początek?

Jeżeli wartość tego odczytu wzrośnie, inwestycje złożone w stakowanie w sieci BNB mogą potencjalnie odnotować wzrost. I odwrotnie, jeśli nie wzrośnie, wartość może się ustabilizować lub, w skrajnych okolicznościach, zainteresowane strony mogą zdecydować się na wycofanie swoich aktywów.

Jako analityk zauważyłem na podstawie danych w łańcuchu, że w mediach społecznościowych wokół BNB jako aktywa zmalało. Mówiąc prościej, spadła liczba dyskusji i wzmianek o BNB w różnych kanałach mediów społecznościowych.

Chociaż konsekwencją może być zmniejszony popyt na kryptowalutę, spadek aktywności w sieci nie oznacza automatycznie drastycznego spadku.

2024-04-28 13:11