Bitcoin Whale zdobywa BTC o wartości 16 milionów dolarów po spadku cen

Na podstawie danych firmy analitycznej Lookonchain, znaczący inwestor Bitcoin ponownie zgromadził około 16 milionów dolarów w Bitcoinie po znaczącym pogorszeniu koniunktury na rynku.

Jak podaje firma, wieloryb, o którym mowa, po raz trzeci kupił duże ilości kryptowaluty lub aktywów.

W sumie od początku grudnia udało im się zgromadzić 59 milionów dolarów.

Dzisiaj Ki Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant, ogłosił, że około 9% całej podaży Bitcoinów, co odpowiada około 1,8 miliona dolarów w Bitcoinie, jest obecnie w posiadaniu nowo powstających, dużych właścicieli Bitcoinów.

Pomimo weekendowego spadku cen, jak zauważył IntoTheBlock, bitcoinowe wieloryby nie zwiększyły jeszcze znacząco swoich zakupów.

Obecnie wartość Bitcoina, wynosząca 64 157 dolarów w rejestrach CoinGecko, spadła o ponad 11% w ciągu zaledwie ostatnich siedmiu dni.

Wieloryby Ethereum przyłączają się do walki

Ponadto, według danych Lookonchain, dwa kolejne wieloryby zgromadziły znaczne ilości Ethereum, drugiej co do wielkości kryptowaluty. W sumie ci dwaj inwestorzy wycofali z OKX i Binance około 80 milionów dolarów.

W tym samym czasie następuje niedawny wzrost zakupu Bitcoinów (BTC) i Ethereum (ETH) za pośrednictwem spotowych ETF-ów. Jednak Eric Balchunas, analityk Bloomberg, przewiduje, że te fundusze ETF będą otrzymywać jedynie skromne inwestycje ze względu na ograniczoną wielkość rynku ETF w Hongkongu i wysokie opłaty.

Nie jest pewne, czy fundusze ETF Ethereum zostaną wkrótce autoryzowane przez amerykańską SEC, mimo że jest to możliwe.

2024-04-15 21:17