Bitcoin: Nie ma już więcej poziomów wsparcia – co leży poniżej 59,4 tys. dolarów?

  • Bitcoin ma kluczowy poziom na poziomie 59,4 tys. dolarów zarówno z technicznego, jak i płynnościowego punktu widzenia
  • Jednostronne nastroje na rynku kontraktów terminowych mogą wkrótce sprawić, że spóźnione niedźwiedzie zostaną uwięzione

Spadek popytu na Bitcoin [BTC] i wycofywanie się z ETF-ów wskazywało, że na rynku kryptowalut nieuchronnie nastąpi znaczny spadek cen.

Niektóre platformy ETF odnotowały dni zerowego przepływu, ale było to normalne w przypadku obrotu giełdowego w dowolnym sektorze.

Od końca lutego cena Bitcoina po raz czwarty osiągnęła poziom wsparcia 60 tys. dolarów. Według analizy technicznej nie było pewne, czy tym razem bykom uda się utrzymać kontrolę.

Strefa popytu i płynność na poziomie 60 tys. dolarów

Bitcoin: Nie ma już więcej poziomów wsparcia – co leży poniżej 59,4 tys. dolarów?

Przez ostatnie siedem tygodni kupujący niezmiennie utrzymywali cenę w przedziale od 59 200 do 61 000 dolarów. Tymczasem wolumen salda (OBV) utworzył poziom wsparcia, jak wskazuje pomarańczowy znak.

Jednakże niedawny wolumen sprzedaży sprowadził OBV poniżej tego kluczowego poziomu.

Wskaźnik RSI wskazał na silny trend spadkowy, zapowiadając potencjalne dalsze spadki cen i być może słabszą obronę poziomu cen 60 tys. dolarów.

Jeśli cena spadnie poniżej poziomu 59 400 dolarów, co zgodnie z ciągiem Fibonacciego stanowi znaczący poziom wsparcia, wówczas potencjalnymi punktami zainteresowania w dłuższym horyzoncie czasowym będą 55 500 i 50 500 dolarów.

Jeśli w tym tygodniu cena spadnie poniżej 60 tys. dolarów, inwestorzy i handlowcy muszą przygotować się na potencjalne dodatkowe spadki.

Krótkoterminowe poziomy likwidacji sprzyjają wzrostowi tego poziomu przed zwyżkowym odwróceniem

Bitcoin: Nie ma już więcej poziomów wsparcia – co leży poniżej 59,4 tys. dolarów?

Mówiąc prościej, likwidowano (zamykano) więcej pozycji krótkich (obstawiając spadek) niż długich (obstawiając wzrost), co skutkowało całkowitą stratą netto.

Ponieważ ceny przyciągają obszary płynności, preferowano ruch w górę.

Po dokonaniu tej obserwacji, na realizację czekała znaczna pula zamówień o łącznej wartości 342 mln USD i cenie 59,4 tys. USD. Przecięcie tego punktu cenowego z kluczowym poziomem Fibonacciego sugerowało, że cena może spaść, aby osiągnąć te zlecenia sprzedaży na poziomie około 59 tys. dolarów.

Czy Twoje portfolio jest zielone? Sprawdź kalkulator zysku Bitcoin

Następnie możliwe jest, że ceny Bitcoinów znacznie wzrosną, aby przyciągnąć więcej kupujących. Niemniej jednak w przeszłości popyt ze strony sprzedawców był duży.

W tych warunkach odbicie do 59,4 tys. dolarów nie było pewne, nawet przy tak dużej różnicy w poziomach całkowitej likwidacji pomiędzy obiema stronami.

2024-04-18 22:15