Badania BitMEX mówią, że halving Bitcoina (BTC) będzie wyjątkowy

BitMEX Research, oddział międzynarodowej giełdy kryptowalut BitMEX, dostarcza szczegółowych informacji na temat nadchodzącego halvingu Bitcoina.

Czwarty halving Bitcoina (BTC) będzie wyjątkowy: BitMEX

Jak wynika z ogłoszenia BitMEX Research na Twitterze, nadchodzący halving Bitcoina (BTC) ma nastąpić wcześniej niż trzy poprzednie. W szczególności będzie to miało miejsce w przybliżeniu w dwóch trzecich obecnego okresu dostosowania poziomu trudności.

Czwarty halving zaplanowano na około dwie trzecie procesu dostosowywania poziomu trudności.

— BitMEX Research (@BitMEXResearch) 19 kwietnia 2024 r.

Naukowcy zaobserwowali, że nagroda za blok zmniejsza się o połowę mniej więcej co 210 000 bloków w sieci Bitcoin, podczas gdy trudność wydobycia podlega korekcie mniej więcej co 2016 bloków.

Innymi słowy, co sześć halvingów trudność wydobycia Bitcoina będzie po raz pierwszy korygowana w roku 2032.

Przewiduje się, że za około 10 godzin nastąpi czwarty halving Bitcoina. Według aktualnych przewidywań wydarzenie to zaplanowano na 20 kwietnia 2024 roku, około godziny 2:34 (uniwersalnego czasu koordynowanego).

Dyrektor generalny Bitwise przewiduje „skutkowy” halving w 2024 r

Co cztery lata sieć Bitcoin zmniejsza o połowę liczbę nowych tworzonych Bitcoinów, zmniejszając produkcję o 50%.

Niektórzy eksperci i zwolennicy Bitcoina uważają, że rozwój ten może znacznie podnieść cenę Bitcoina, ponieważ sprawia, że ​​kryptowaluta staje się jeszcze bardziej rzadka.

Mówiąc prościej, wielu inwestorów może nie doceniać wpływu nadchodzącego halvingu. Wcześniej rynki nie uwzględniły w pełni tego zdarzenia i jest mało prawdopodobne, że zrobią to teraz. Oto, co wydarzyło się po trzech ostatnich halvingach w roku następującym po każdym z nich.

— Hunter Horsley (@HHorsley) 19 kwietnia 2024 r.

Według dyrektora generalnego Huntera Horsleya z Bitwise, chociaż wpływ halvingu Bitcoina na sieć mógł się zmniejszyć w miarę dojrzewania sieci, nadal oczekuje się, że to znaczące wydarzenie przyniesie znaczące zmiany w ekonomii tokenów.

Sorry. No data so far.

2024-04-19 19:04