Awarie Solany (SOL) mogą wkrótce się skończyć. Oto powód

Blockchain Solana (SOL) może przezwyciężyć swój główny problem z przeciążeniem, ponieważ Anza, klient walidacyjny dla Solany, niedawno wprowadził znaczącą aktualizację w sieci testowej. Według weryfikatora klienta Solana rozwiązanie to zostało wprowadzone w wersji 1.18.11 i zachęciło ono programistów w ekosystemie do aktualizacji i rozpoczęcia testowania poprawek.

Solana, jak wyjaśniają jej przywódcy, boryka się obecnie z problemami związanymi z własnymi osiągnięciami. Pierwotnie zaprojektowany jako szybko działający blockchain, kierownictwo Solany nie przewidziało dużego ruchu, jaki będzie występował w ciągu ostatniego roku, co spowoduje przeciążenie sieci i sporadyczne awarie. Aby stawić czoła tej sytuacji, współzałożyciel Anatolij Jakowenko zasugerował, że znalezienie długoterminowego rozwiązania będzie wymagało dokładnego rozważenia czasu.

W ostatniej aktualizacji Anza wprowadzono kilka znaczących modyfikacji: rozróżnienie między przesyłanymi i kontrolowanymi pakietami danych ze stawkami i niestawkami, implementacja filtra przekazywania BankingStage, wyznaczenie domyślnego klienta z stawką w LocalCluster oraz naprawienie problemów z nieudaną weryfikacją. Jednak te ulepszenia nie zostały jeszcze wdrożone w sieci głównej. Gdy programiści eksperymentują z tymi nowymi funkcjami i dzielą się swoimi opiniami, inżynierowie Anza wykorzystają te informacje do udoskonalenia rozwiązań przed udostępnieniem ich w sieci głównej.

Weryfikatorzy sieci testowej Solana: Nowa wersja 1.18.11 Solany jest już dostępna w devnet. Radzimy jak najszybciej zaktualizować aktualizację, aby pomóc nam w zbadaniu wpływu sugerowanych ulepszeń w zakresie zatorów komunikacyjnych.

— Anza (@anza_xyz) 12 kwietnia 2024 r.

Ta istotna aktualizacja protokołu Solana jest godna uwagi i wskazuje na możliwe zakończenie częstych przerw w działaniu, które były problemem w ostatnim czasie.

Czy Solana może uczyć się od Ethereum?

Ethereum jest jednym z najbardziej funkcjonalnych łańcuchów bloków na rynku i osiągnął ten znacznik dzięki ciągłym aktualizacjom poprawiającym jego wydajność. W ciągu ostatniego roku Ethereum uruchomiło aktualizację Shanghai Upgrade i Dencun Upgrade, a także rozważa uruchomienie Electra Upgrade w celu zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności sieci.

Aby zapewnić długoterminowe rozwiązania wyzwań Solany, wszystkie proponowane ulepszenia muszą przejść różne etapy testów. Testy te wzmacniają odporność ulepszeń przed udostępnieniem ich publicznie. Mówiąc prościej, musimy dokładnie przetestować każdą poprawkę przed jej wdrożeniem, aby zagwarantować jej skuteczność.

2024-04-12 12:32