AVAX gotowy na czterokrotny wzrost: czy może teraz odwrócić Solanę?

    Dane dotyczące łańcucha pokazały, że AVAX osiągnął punkt, w którym wartość wzrosła czterokrotnie.
    Cena AVAX może w krótkim terminie wzrosnąć do 51,45 USD, co może pozostawić SOL w tyle.

Według analizy Santiment według AMBCrypto wpływ społeczny Avalanche [AVAX] spadł do rekordowo niskiego poziomu 0,205% od listopada 2023 r.

Kiedy wskaźnik spadł, rozmowy na temat tokena w odniesieniu do pierwszej 100 były rzadsze. Jednak historia pokazuje, że kiedy dominacja osiągnęła już tak niski poziom, cena tokena wzrosła z 11,62 dolarów do zdumiewających 48,93 dolarów w ciągu zaledwie dwóch miesięcy.

AVAX gotowy na czterokrotny wzrost: czy może teraz odwrócić Solanę?

AVAX w idealnym miejscu, aby wyprzedzić SOL?

W tym czasie AVAX i Solana (SOL) były bardzo blisko rozwoju cen. Chociaż koszty obu spadły w porównaniu z poziomem z czwartego kwartału 2023 r., Solana wykazała nieco większy wzrost w pierwszym kwartale 2024 r.

W ciągu ostatnich trzech kwartałów wartość SOL wzrosła aż o znaczące 64,43%. Natomiast AVAX odnotował w tym okresie skromniejszy wzrost o 18,93%. Jednak pomimo jego obecnej małej popularności w kręgach mediów społecznościowych, istnieją oznaki, że AVAX może odzyskać swój dawny urok.

Jeśli to wydarzenie nastąpi, cena tokena AVAX może potencjalnie osiągnąć 50,60 USD w krótkim czasie. Obecnie token jest wyceniony na rynku na 37,31 dolarów. Istnieją jednak obszary, w których ekosystem Solana przewyższa Avalanche nie tylko wartością odpowiednich tokenów rodzimych.

Na przykład Dogawifh (WIF) zajmuje pierwsze miejsce wśród memcoinów w sieci Solana. I odwrotnie, Coq Inu (COQ) przejmuje prowadzenie w Avalanche. Jednak ich trendy cenowe w ciągu ostatnich 30 dni zmieniły się w przeciwnych kierunkach.

Spadek wartości COQ o 34% został przekroczony przez wzrost WIF o 37%. Sugeruje to, że popyt na SOL był większy niż na AVAX. Jednak nawet przy tej różnicy AVAX mógłby stanowić lepszą okazję do zakupu ze względu na niższą wartość, potencjalnie przyciągając więcej inwestorów poszukujących większej płynności.

W tym okresie opinia publiczna wobec SOL i AVAX była w dużej mierze nieprzychylna. Wskaźnik nastroju dla AVAX wyniósł -0,619, podczas gdy ważony wynik nastrojów SOL był bardziej pesymistyczny -1,023. Oznacza to, że inwestorzy byli bardziej optymistyczni co do potencjalnego wzrostu cen AVAX w najbliższej przyszłości w porównaniu do SOL.

AVAX gotowy na czterokrotny wzrost: czy może teraz odwrócić Solanę?

Brak energii na ziemi

Na wykresie 4-godzinnym kupujący ustanowili poziom wsparcia w okolicach 32,70 dolarów, aby zapobiec dalszym spadkom cen. Jednak cena napotkała opór i zatrzymała swój wzrost na poziomie 38,58 dolarów.

Chociaż Awesome Oscillator (AO) wykazał spadek, jego dodatnia wartość oznaczała rosnącą siłę nabywczą. Jednakże pojawienie się czerwonego słupka histogramu zasugerowało, że siła byków może być niewystarczająca, aby utrzymać silny trend wzrostowy AVAX.

Jeśli AVAX podąży za tym trendem, jego cena może ponownie spaść do okolic 35,01 dolarów. Jeśli jednak sytuacja na tym poziomie się poprawi, może utorować drogę potencjalnemu wzrostowi o 68,62%, potencjalnie podnosząc cenę do 51,45 USD.

AVAX gotowy na czterokrotny wzrost: czy może teraz odwrócić Solanę?

Realistyczna czy nie, oto kapitalizacja rynkowa AVAX wyrażona w kategoriach SOL

Z naszego badania wynika, że ​​dwunasta w rankingu kryptowaluta ma obiecujące perspektywy dalszego wzrostu. Na niektórych etapach może nawet przewyższyć wydajność SOL.

W dłuższej perspektywie tokeny mogą poruszać się z porównywalną prędkością, ale niekoniecznie oznacza to, że AVAX osiągnie kapitalizację rynkową Solany.

2024-04-22 09:11