70 milionów XRP w 24 godziny, co się dzieje?

Jako doświadczony inwestor kryptowalutowy posiadający znaczny pakiet XRP, nie mogę powstrzymać się od poczucia mieszanki obaw i ostrożnego optymizmu, gdy usłyszałem o ostatnich 70 milionach transferów monet XRP do głównych platform handlowych. Chociaż nierzadko zdarzają się takie duże transakcje, sam ich rozmiar i czas sprawiają, że są godne uwagi.


Według narzędzia monitorującego Whale Alert zidentyfikowano dziś dwa znaczące transfery na kwotę ponad 70 milionów tokenów XRP. Te tokeny XRP zostały przeniesione na dwie czołowe giełdy kryptowalut. Ogłoszenie to następuje po umiarkowanym wzroście wartości XRP po niedawnym pogorszeniu koniunktury na rynku.

Jako inwestor kryptowalut ująłbym to w ten sposób: podczas początkowej transakcji anonimowy portfel przesłał około 33,78 miliona monet XRP, co stanowi równowartość około 14,67 miliona dolarów według aktualnych cen, do giełdy kryptowalut Bitstamp. W ramach kolejnego transferu inny niezidentyfikowany portfel przeniósł na platformę transakcyjną Bitso około 36,52 miliona monet XRP o wartości około 15,84 miliona dolarów w oparciu o aktualne ceny rynkowe.

Z danych można wywnioskować, że transfery XRP łącznie wynoszą około 30 milionów dolarów. Znaczna ilość monet jest przekazywana na giełdy kryptowalut w celu sprzedaży. Traderzy zazwyczaj przenoszą swoje tokeny z portfeli osobistych na platformy handlowe, aby zmniejszyć swoje zasoby.

W obecnej sytuacji handlowcy kryptowalut rozpoczęli znaczną sprzedaż około 70 milionów monet XRP. To wydarzenie często ma niedźwiedzi wpływ na wartość monety. W związku z tym XRP może stanąć przed wyzwaniami, jeśli chodzi o utrzymanie pozycji pomimo dużej presji sprzedaży. Należy jednak pamiętać, że taki stan rzeczy nie będzie się utrzymywał w nieskończoność.

Odbudowa cen XRP

Podczas obecnego pogorszenia koniunktury na rynku cena XRP stara się odbić od niedawnych spadków. Obecnie transakcja za dzieło Ripple kosztuje 0,4406 USD. Choć w ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił wzrost o 1,43%, to musi on odzyskać większą wartość, aby odrobić poprzednie straty.

RSI tokena XRP, który jest popularnym wskaźnikiem używanym do określania warunków wyprzedania lub wykupienia na rynku, znalazł się ostatnio w korzystnej strefie. W szczególności jego obecny odczyt wynoszący 41 mieści się w byczym przedziale 40-50. Sugeruje to, że XRP może być o krok od wzrostu cen, ponieważ nie odczuwa już znaczącej presji spadkowej. Obecny poziom wsparcia RSI potwierdza tę optymistyczną perspektywę, wskazując, że token nie został ostatnio nadmiernie wyprzedany.

Sorry. No data so far.

2024-07-10 16:50