Zwycięzca wyścigu Drag Race RuPaul ostro krytykuje „hipokrytów” igrzysk olimpijskich za reakcję na Ostatnią Wieczerzę podczas ceremonii otwarcia w 2024 r.

Jako oddany zwolennik sztuki i kultury drag queen uważam, że sprzeciw wobec przedstawiania ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. jest nie tylko absurdalny, ale także głęboko zakorzeniony w homofobii i nietolerancji. Dorastając w katolickiej rodzinie i będąc częścią społeczności LGBTQ+, doświadczyłam na własnej skórze zmagań osób queer, jeśli chodzi o ich związek ze sztuką, religią i Francją.

Poprzedni mistrz wyścigu RuPaul’s Drag Race skrytykował tych, którzy wyrazili sprzeciw wobec przedstawiania ostatniego lata podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r., nazywając ich hipokrytami.

W piątek główne wydarzenie zostało skrytykowane jako brak szacunku ze względu na scenę kolacji, podczas której aktor wcielający się w greckiego bóstwa Dionizosa siedział na stole w jadalni obok drag queens, co niektórym widzom przypomniało obraz „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci.

Niektóre organizacje religijne, w tym francuski Kościół katolicki, nie pochwalały tego wydarzenia, twierdząc, że zawiera ono elementy kpiące i lekceważące wiarę chrześcijańską.

Obecnie Paloma, 33-letnia drag queen Hugo Bardina i zwyciężczyni konkursu French Drag Race, sprzeciwiła się „nieuzasadnionej i niestosownej” reakcji, jaką spotkała, przypisując winę temu, co jej zdaniem było ukrytą homofobią.

W wywiadzie dla Reuters wyraził swój punkt widzenia: „To hipokryzja i niewłaściwe, że w tej debacie się skupiono. Te obrazy były powielane niezliczoną ilość razy”.

Ostatnia Wieczerza jest prawdopodobnie najczęściej przedstawianą sceną w historii sztuki. Ten ikoniczny obraz ma ogromne znaczenie zarówno w kontekście religijnym, jak i świeckim.

„Ludzie nie są zaniepokojeni naszą repliką tego obrazu, który stworzył artysta-gej. Zamiast tego ich zaniepokojenie polega na tym, że odtwarzają go członkowie społeczności LGBTQ+”.

Wspomniał, że pochodzi z Kościoła katolickiego, po czym wyjaśnił: „Chrześcijanie, których znam, nie są zaskoczeni. To chrześcijanie z uprzedzeniami wobec osób LGBTQ+, artystów drag queen oraz tych, którzy odrzucają sztukę i związki z Francją i religią. są zszokowani.”

1. „Chcą nas uczynić niewidocznymi, co wywołuje ostrą reakcję; ta reakcja nie jest jedynie reaktywna, ale przypomina średniowiecze”.

„Otrzymuję wiadomości i czuję, że jest rok 1400 i będę torturowany”.

Po przeprosinach Anne Descamps za jakiekolwiek przestępstwo spowodowane przedstawieniami religijnymi podczas ceremonii otwarcia Paryża 2024, doszło do takiego zdarzenia.)

Na niedzielnej konferencji prasowej Descamps wyraził ubolewanie z powodu niezamierzonej szkody i podkreślił, że zamiast tego wydarzenie to miało promować „harmonię społeczną”.

Chcę jasno powiedzieć, że ze strony Thomasa Jolly’ego nie było zamiaru okazywać braku szacunku jakiejkolwiek grupie religijnej. Wręcz przeciwnie, jego celem było promowanie harmonii i tolerancji społecznej. Moim zdaniem udało mu się spełnić tę misję, a jeśli ktoś poczuł się urażony, to serdecznie przepraszamy.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że przyjął do wiadomości wyjaśnienia przekazane przez Paris 2024 w sprawie ceremonii otwarcia i jest zadowolony.

Na regularnej konferencji prasowej Komitet Organizacyjny wyjaśnił, że jego działania nie miały na celu lekceważenia lub braku szacunku dla jakiejkolwiek wspólnoty religijnej lub wyznania.

Jako obsesyjny fan mogę powiedzieć z mojej perspektywy, że od samego początku mówiliśmy jasno, że nasza ceremonia otwarcia miała na celu celebrowanie wspólnoty i przyjęcie tolerancji. I jeśli jakakolwiek część tego tekstu kogoś uraziła, to chcę jasno powiedzieć: nigdy nie było to naszą intencją. Serdecznie przepraszamy za wszelkie niezamierzone szkody wyrządzone.

W niedziele przeprosiny wydano po tym, jak liczni użytkownicy mediów społecznościowych ostrzegali przed bojkotem Igrzysk Paryskich w związku z niezadowoleniem z ceremonii otwarcia.

Wściekli widzowie zaczęli gromadzić się na X (wcześniej znanym jako Twitter), co spowodowało, że hashtagi „#boycottOlympics” i „#boycottParis2024” stały się popularnymi tematami dyskusji.

„Nagi mężczyzna o niebieskiej skórze” pojawiający się w scenerii przypominającej Ostatnią Wieczerzę wywołał wielkie oburzenie i konsternację, szczególnie wśród widzów identyfikujących się jako chrześcijanie.

Jeden z nich napisał: „Co za haniebne otwarcie Igrzysk Olimpijskich w 2024 r. #BoycottOlympics”.

Inny oświadczył, że „nawet nie przejmowali się igrzyskami olimpijskimi”, ale teraz „w stu procentach bojkotują”.

2024-07-29 22:03