Zwiastun Wolfs: Brad Pitt i George Clooney przekomarzają się, próbując posprzątać dziwaczne miejsce zbrodni

Jako ekspert stylu życia z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w branży filmowej miałem zaszczyt obserwować ewolucję niektórych z najbardziej kultowych duetów Hollywood. Zwiastun filmu Wolfs, w którym występują George Clooney i Brad Pitt, przypomina mi czasy Ocean’s Eleven i Inglourious Basterds.


Zwiastun długo oczekiwanego filmu Wilki ukazał się w środę rano.

Przez pewien czas gwiazdy „Wilków”, George Clooney i Brad Pitt, wcielają się w wrogich sobie specjalistów w rozwiązywaniu problemów, powołanych osobno, aby zająć się tą samą sprawą kryminalną w Nowym Jorku.

Rywalizują ramię w ramię, unikając gróźb policji i albańskiego tłumu.

Początkowo te dwie osoby są sobie nieznane i trafiają do wspólnego miejsca przestępstwa, gdzie od razu widać ich wzajemną pogardę. Od początku wymieniają między sobą ostre, obraźliwe uwagi.

Wolfs – którego kontynuacja jest już w przygotowaniu – zadebiutuje w piątek w Apple TV+.

Pitt i Clooney po raz pierwszy wystąpili razem w 2001 roku w „Ocean’s Eleven”.

Podobnie jak remake będący hołdem dla oryginału z Rat Pack, Wolfs kładzie taki sam, jeśli nie większy nacisk na swoich głównych aktorów, jak na każdy inny aspekt.

Urok filmu tkwi przede wszystkim w niewymagającej wysiłku charyzmie i koleżeństwie – subtelnych spojrzeniach wyrażających dezaprobatę i przyjaznej rywalizacji, która stopniowo narasta, aż w końcu zostają przyjaciółmi, tak jak mamy nadzieję.

Clooney ma 63 lata, Pitt 60, a w filmie jest kilka fragmentów o bólu pleców i Advilu. 

Jednakże wilki są zbudowane tak, aby demonstrować swoją zdolność do wykonywania zadań bez wysiłku, nawet bez sprawiania wrażenia, że ​​zużywają dużo energii.

W luksusowym apartamencie w luksusowym nowojorskim hotelu znajdują się dwie osoby, z których jedna jest nieustępliwym prokuratorem okręgowym, skupionym na rozprawieniu się z przestępczością (w tej roli Amy Ryan), który gorączkowo szuka sposobu, aby coś ukryć.

Młody, prawie nagi mężczyzna pozornie leży martwy na podłodze. 

Gorączkowo przeszukiwała telefon w poszukiwaniu numeru nadanego kiedyś w takich sytuacjach awaryjnych. 

To sprowadza do drzwi pierwszego nigdy nienazwanego naprawiacza (Clooney). 

Niedługo potem puka drugi, również bezimienny naprawiacz (Pitt). 

Po krótkim zakłopotaniu wskazuje na kompaktowy aparat zamontowany na suficie. Do tej akcji doszło na podstawie instrukcji właściciela hotelu, którym jest nie kto inny jak Frances McDormand, ale który pozostaje niewidoczny, chcąc uniknąć negatywnego rozgłosu.

Dowiedziawszy się, że muszą pracować zespołowo, dwóch menedżerów zadaniowych zaczęło podejmować kroki w celu pozbycia się zwłok.

Spojrzenie każdego było ostrożne, niezainteresowane zdradzaniem jakichkolwiek sztuczek handlowych. 

W tym scenariuszu to przede wszystkim postać Clooneya wymyśla nowatorski sposób ułożenia ciała na stojaku z walizką, który stopniowo zdobywa podziw i szacunek bohatera Pitta.

Okazuje się, że łączy ich wiele, a może wszystko. 

Powoli, niechętnie, zbliżają się do partnerstwa.

Na zewnątrz hotelu akcja filmu „Wilk” rozgrywa się w ciągu jednej nocy i ukazuje wyraźne, klimatyczne sceny w słabo oświetlonym miejskim krajobrazie Manhattanu, umiejętnie skadrowane przez operatora Larkina Seiple’a.

Sytuacja staje się wstrząsająca, gdy ciało, o którym mowa, okazuje się żywe, i też jest niezłe zamieszanie. 

Pod pseudonimem „Kid” chłopiec budzi się ze stanu odurzenia, szybko zakłada samą bieliznę i ucieka ulicą, rozpoczynając długi pościg dwóch naciągaczy, który ostatecznie prowadzi do Mostu Brooklińskiego.

Austin Abrams (znany z Euphorii i The Walking Dead) w swojej roli wykazuje mnóstwo dziwacznego uroku, a jego narracja o wydarzeniach prowadzących do tej sytuacji, prowadzona w niedrogim motelu, może być po prostu wyróżniającą się sceną filmu.

O Clooneyu i Pitcie, siedzących z tyłu samochodu, swobodnie ubranych w skórzane kurtki, trafnie opisuje ich jako „dwie niesamowicie fajne osoby, które miałem przyjemność poznać.

Już ujawniono dalszy ciąg. Pierwsza część stanowi zarówno wprowadzenie, jak i zakończenie podnoszącej na duchu sagi o koleżeństwie.

Dystrybuowany przez Apple Studios film zatytułowany „Wilki” otrzymał od stowarzyszenia Motion Picture Association ocenę R ze względu na powszechne używanie wulgarnego języka i pewne przypadki przemocy. Jego czas trwania wynosi około 108 minut. Film zdobył trzy z czterech gwiazdek.

2024-09-25 19:23