Zoe Kravitz i Channing Tatum łączą siły w serii eklektycznych filmów w nowym, uroczym teledysku… zaledwie kilka dni po tym, jak nazwał ją „miłością mojego życia”

Jako oddany kinomaniak byłem całkowicie urzeczony podnoszącym na duchu wideo, w którym Zoe Kravitz i Channing Tatum zagłębiają się w swoje ulubione filmy z kolekcji Criterion. Ich wspólna pasja do kina, obejmująca gatunki i dziesięciolecia, głęboko we mnie odbiła się echem mojej życiowej podróży po srebrnym ekranie.


W okresie poprzedzającym premierę w kinach ich wspólnej produkcji „Blink Twice” partnerzy Zoe Kravitz i Channing Tatum przeżywają podnoszący na duchu moment, gdy wspólnie ponownie oglądają kilka ponadczasowych filmów.

35-letnia aktorka, która ma zadebiutować jako reżyser i scenarzysta w filmie „Blink Twice”, który wejdzie do kin 16 sierpnia, wraz ze swoim 44-letnim narzeczonym wystąpili razem w serii wideo Closet Picks wydawnictwa Criterion Collection.

W najnowszej odsłonie trwającej serii filmów artyści przeglądają szafę wypełnioną filmami z kolekcji Criterion i dzielą się swoimi ulubionymi filmami, co pokazał duet w bieżącym filmie.

Film ukazał się zaledwie kilka dni po tym, jak Tatum, która oświadczyła się Kravitzowi pod koniec października 2023 r., stwierdziła, że ​​Kravitz jest „miłością mojego życia”.

Pierwszym filmem, który wybiorą, jest John Cassavetes „Kobieta pod wpływem” z Geną Rowlands, która właśnie zmarła w środę w wieku 94 lat.

Kravitz chwali rolę Rowlandsa w filmie z 1974 roku, stwierdzając, że jest to jeden z najlepszych, jakie kiedykolwiek widział. Niedawno obejrzeli go ponownie i przypomnieli sobie, jak szokujący może być punkt kulminacyjny.

Pod reżyserskim okiem Barbary Kopple Tatum podejmuje się projektu Harland County, który zapoczątkował ich pierwszą współpracę, zapoczątkowaną w 2005 roku filmem „Havoc”.

Jako doświadczony koneser stylu życia pozwól, że podzielę się z Tobą jednym z moich ulubionych filmów dokumentalnych wszechczasów – urzekającym Paryż płonie z lat 80. Ten niezwykły film oferuje intymne spojrzenie na tętniącą życiem scenę drag queen w Nowym Jorku tamtej epoki, zdobywając, moim zdaniem, miano najwspanialszego filmu dokumentalnego, jaki kiedykolwiek powstał.

Tatum zauważa: „To jeden z tych momentów; miejsce i czas, których nigdy nie da się odtworzyć”, jak wyjaśnia Zoe, że ona i jej ojciec Lenny Kravitz często odwołują się do tego fragmentu z filmu.

Jako entuzjasta stylu życia gorąco polecam dodanie „Władcy much” i „Zaginięcia (1988)” do swojej listy obowiązkowych filmów. Podczas gdy „Władca much” to klasyczny film będący powieścią, który moim zdaniem każdy powinien obejrzeć przynajmniej raz, „Zaginięcie” wyróżnia się jako jeden z najstraszniejszych filmów, jakie kiedykolwiek widziałem. Chociaż sam nie miałem przyjemności oglądać „Władcy much”, jego reputacja wyprzedza go jako fascynującą historię. Ale jeśli chodzi o czysty terror, niewiele filmów może się równać z mrożącym krew w żyłach przeżyciem „Zaginięcia”.

Później Tatum wspomina, jak oglądał arcydzieło Akiry Kurosawy z 1954 roku „Siedmiu samurajów” i wspomina czas, kiedy po raz pierwszy obejrzał ten film niedługo po osiedleniu się w Los Angeles.

Wygląda na to, że każdy lubi odkrywać filmy, nie wiedząc o nich wcześniej zbyt wiele. Jako nowicjusz w Los Angeles natknąłem się na Vidiots i znalazłem się w dziale Kurosawa, gdzie facet zapytał, czy lubię Kurosawę. Zdezorientowany przyznałem, że nie wiem, kto to jest, na co on odpowiedział, pożyczając mi na weekend Rashomona i Siedmiu Samurajów. Ten weekend okazał się po prostu fantastyczny i wprowadził mnie w zupełnie nowy świat kina.

Kravitz wybiera ponadczasowe arcydzieło z 1956 roku, The Killing Stanleya Kubricka, natomiast Tatum wybiera produkcję Terry’ego Gilliama z 1991 roku, The Fisher King.

Jako zagorzały wielbiciel nie mogę się zdecydować, czy jest w tym filmie scena lepsza od czarującego walca na Grand Central Station. W tym konkretnym momencie Channing Tatum naprawdę przeszedł samego siebie, tworząc prawdopodobnie najwspanialszą scenę, jaką kiedykolwiek rozegrano na Grand Central Station.

Dodatkowo Kravitz wybiera film „Róża” Bette Midler z 1979 r., który osobiście uważa za jeden ze swoich ulubionych.

Oprócz tego wybierają takie filmy, jak ponadczasowy hit Cher z 1987 r. „Moonstruck”, pamiętny film Dustina Hoffmana z 1969 r. „Midnight Cowboy”, „Coker Trilogy” oraz „Thelma i Louise”, którą Kravitz określa jako „film idealny”.

2024-08-15 10:07