Założyciel Silk Road, Ross Ulbricht, wyznacza kamień milowy

Jako badacz, który spędził niezliczone godziny na zgłębianiu złożoności kryptowalut i ich wpływu na społeczeństwo, jestem głęboko poruszona historią Rossa Ulbrichta, twórcy Jedwabnego Szlaku, odsiadującego obecnie 11 lat więzienia. Odporność i determinacja, jaką wykazuje w swoich tweetach, są naprawdę inspirujące.

Jako zapalony inwestor w kryptowaluty właśnie otrzymałem intrygujące wieści prosto od innego członka społeczności – nie kto inny jak Ross Ulbricht, twórca niesławnego rynku darknet Silk Road, który obecnie przebywa w więzieniu. W rzadkim tweecie postanowił podzielić się z nami swoimi najnowszymi aktualizacjami i przemyśleniami zza krat.

Przy tej okazji Ulbricht ujawnił osiągnięcie, które można uznać za znaczący „krok naprzód” w czasie jego odbywania w więzieniu.

4000 dni, czyli 11 lat więzienia

Twórca Silk Road zauważył, że znaczącym osiągnięciem było dla niego spędzenie 4000 dni za kratami. Ulbricht odsiedział jedenaście lat więzienia, a dwunasty rok więzienia ma rozpocząć się już za dwa tygodnie.

Wcześniej Ulbricht wyraził swoje wysiłki na rzecz transformacji i doskonalenia siebie, mówiąc: „Starałem się rozwijać i stać się lepszym człowiekiem”. Teraz deklaruje, że jest gotowy zastosować trudne lekcje, które zdobył podczas pobytu w więzieniu, „aby zadośćuczynić jako wolny człowiek.

Od czternastu długich lat jestem zamknięty w murach więzienia. Za dwa tygodnie będę obchodzić swój dwunasty rok tutaj. Przez cały ten czas dążyłem do rozwoju osobistego i samodoskonalenia. Jeśli otrzymam drugą szansę, mam zamiar zastosować surowe lekcje, których się nauczyłem, aby zadośćuczynić i ulepszyć siebie jako wolnego człowieka.

– Ross Ulbricht (@RealRossU) 16 września 2024 r.

Internetowa społeczność entuzjastów kryptowalut wyraziła dla niego szerokie poparcie, wyrażając nadzieję, że szybko zostanie uwolniony. Jeśli wyniki listopadowych wyborów prezydenckich w USA będą korzystne dla kandydata Republikanów, sytuacja Ulbrichta mogłaby zostać potencjalnie rozwiązana, ponieważ kandydat zapowiedział złagodzenie kary dożywocia Ulbrichta, jeśli zostanie wybrany.

W 2013 roku w wieku 29 lat Ulbricht zaczął odsiadywać dwa wyroki dożywocia. Miało to miejsce po zamknięciu Jedwabnego Szlaku, którym kierował dwa lata wcześniej. Niestety, pomimo początkowego celu Ulbrichta, jakim było zakwestionowanie status quo poprzez zapewnienie platformy dla nieuregulowanego handlu, Jedwabny Szlak szybko przekształcił się w rynek nielegalnych towarów, takich jak narkotyki oraz inne zabronione towary i usługi. Unikalnym aspektem tego rynku było wykorzystanie Bitcoina jako metody wymiany.

Ross Ulbricht kontra Sam Bankman-Fried

Zwolennicy kryptowaluty wspierają Ulbrichta od czasu jego pierwszego uwięzienia, ponieważ wielu uważa, że ​​jego wyrok był niesprawiedliwy. Entuzjaści kryptowalut i libertarianie często dokonują podobieństw między sprawą Ulbrichta a sprawą Sama Bankmana-Frieda, byłego dyrektora generalnego upadłej giełdy FTX, oskarżanego o oszukanie inwestorów i handlowców na miliardy dolarów amerykańskich.

Wręcz przeciwnie, powszechnie uważa się, że SBF odbywa łagodniejszą karę w porównaniu z Ulbrichtem. Co więcej, podczas gdy Ulbricht został skazany na podwójne dożywocie, Bankman-Fried został skazany na 25 lat więzienia.

Wśród inwestorów FTX znalazła się osobowość telewizyjna i współgospodarz Shark Tank, Kevin O’Leary, pieszczotliwie nazywany „Mr. Wonderful”.

2024-09-17 15:48