Założyciel Dogecoina: Bitcoin nie wzrośnie 10 razy zaraz po halvingu – „co za oszustwo”, ale oto haczyk

Billy Markus, współzałożyciel Dogecoin wraz z Jacksonem Palmerem, jest znany ze swoich humorystycznych i satyrycznych poglądów na temat wydarzeń na rynku kryptowalut.

Obecnie wyraził swoje poglądy na platformie mediów społecznościowych Twitter/X na temat nieoczekiwanego trendu cen Bitcoina po wydarzeniu o halvingu, co kontrastowało z przewidywaniami wielu inwestorów i traderów.

Trolle twórców DOGE rozczarowały inwestorów Bitcoin – „co za oszustwo”

Markus w niedawnym tweecie naśmiewał się z entuzjastów kryptowalut, którzy spodziewali się znacznego, nawet dziesięciokrotnego wzrostu ceny wiodącej kryptowaluty po halvingu Bitcoina 20 kwietnia, który miał miejsce przy bloku 840 000.

Bitcoin doświadczył czwartego halvingu, w wyniku którego nagrody za bloki spadły o połowę. Oznaczało to, że nagroda za wydobycie nowego bloku spadła z 6,25 Bitcoinów do 3,125 Bitcoinów, a dzienna generacja nowych Bitcoinów spadła z 900 do 450.

Współzałożyciel Dogecoina zażartował, że to zaskakujące, że wartość Bitcoina nie wzrosła jeszcze dziesięciokrotnie po halvingu. Dodatkowo naśmiewał się z wątpliwych źródeł danych, na których opierają się początkujący inwestorzy kryptowalut – filmów TikTok, czatów Discord i Telegram oraz postów na Twitterze/X. Współzałożyciel spekulował dalej, że niektórzy z tych rozczarowanych nowych inwestorów mogą w rezultacie zacząć wątpić w legalność Bitcoina.

Uważam, że to głupie, że cena bitcoina nie wzrosła już 10-krotnie po halvingu

Przeprowadziłem mnóstwo badań, oglądając filmy na tiktoku, rozmawiając na grupach dyskusyjnych alfa i telegramach oraz czytając 𝕏 posty i nie rozumiem, dlaczego nie jestem jeszcze super bogaty, nic nie robiąc

co za oszustwo

— Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) 22 kwietnia 2024 r.

Wcześniejsza prognoza Markusa dotycząca „awarii Bitcoina”.

Według wcześniejszego raportu U.Today, trzy dni przed halvingiem Bitcoina, współzałożyciel Dogecoin poczynił dowcipną uwagę na Twitterze, żartobliwie kwestionując, czy cena Bitcoina zostanie obniżona o połowę po procesie halvingu.

Markus w swoich poprzednich tweetach często wyrażał swoje wątpliwości co do tego, czy kryptowaluty, w tym Bitcoin, są rozsądną inwestycją. Postrzega kryptowaluty bardziej jako hazard niż wiarygodne aktywa finansowe. W wielu tweetach stwierdził, że nie da się dokładnie przewidzieć trendu ceny Bitcoina – czy będzie on rósł, czy spadał. Jego najczęściej cytowanym powodem jest to, że wzrost cen następuje w wyniku powszechnych zakupów, podczas gdy spadek cen wynika z masowej sprzedaży Bitcoinów (BTC).

Dzień przed halvingiem Bitcoina jego cena wzrosła o prawie 7%, co spowodowało wzrost o około 5000 dolarów. Następnie BTC odnotował wzrost o około 1,85% po sekwencji niewielkich wahań.

2024-04-23 12:19