XRP zostaje całkowicie zmiażdżone przez Bitcoin pomimo wygranej Ripple

XRP, cyfrowa waluta powiązana z Ripple, jest przygotowana na dziewiątą z rzędu miesięczną stratę w stosunku do Bitcoina, wiodącej kryptowaluty.

Od czasu częściowej wygranej prawnej zapewnionej przez Ripple przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd w lipcu, XRP odnotowało 72% spadek wartości w porównaniu z Bitcoinem.

W maju 2017 roku wartość tego tokena osiągnęła swoją maksymalną historyczną cenę 0,00025 BTC. Jednak jego obecna wartość stanowi oszałamiający spadek o 97% w stosunku do poprzedniego maksimum.

Według raportu U.Today sędzia Analisa Torres z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych częściowo zgodziła się ze stanowiskiem Ripple w swoim orzeczeniu. Uznała, że ​​sprzedaż XRP w drodze transakcji wtórnej nie jest równoznaczna z ofertą papierów wartościowych. W rezultacie XRP doświadczył znacznego wzrostu cen, ale tendencja wzrostowa była krótkotrwała.

W październiku wiodący przedstawiciel prawny Ripple, Stuart Alderoty, podkreślił wyraźną przewagę XRP na rynku amerykańskim, ponieważ jest to jedyna kryptowaluta posiadająca jasne wytyczne regulacyjne (oprócz Bitcoin).

Na razie Ripple również nie jest w zawieszeniu. W zeszłym roku sędzia Torres orzekł również, że Ripple naruszył ofertę papierów wartościowych, prowadząc instytucjonalną sprzedaż XRP. Jak donosi U.Today, SEC żąda od Ripple zapłaty ogromnej kary w wysokości 2 miliardów dolarów. Ripple chce jednak obciąć tę gigantyczną kwotę do zaledwie 10 milionów dolarów, argumentując, że nie wykazała lekkomyślnego lekceważenia przepisów dotyczących papierów wartościowych, ponieważ firma aktywnie współpracowała z amerykańskimi organami regulacyjnymi.

Przyszły wpływ trwającego rozwoju sytuacji Ripple na cenę XRP jest niepewny. Pomimo niedawnych wyjaśnień regulacyjnych, cena tokena nie doświadczyła jeszcze znacznego wzrostu.

2024-04-28 21:14