XRP odwraca USDC – coś więcej niż tylko krótkoterminowy trend?

    Kapitalizacja rynkowa XRP przekracza obecnie 33 miliardy dolarów
    Od tego czasu cena kryptowaluty nadal utrzymuje się w strefie 0,6 USD

XRP ostatnio awansowało w rankingach kapitalizacji rynkowej, wyprzedzając USDC i zajmując wyższą pozycję w pierwszej dziesiątce kryptowalut. Ta zmiana nastąpiła nawet wtedy, gdy cena RIPple wykazała pewną poprawę. Warto zauważyć, że około 20% wszystkich istniejących monet XRP jest obecnie utrzymywanych ze stratą.

XRP wypiera USDC

9 kwietnia XRP zakończyło dzień wzrostem swojej wartości handlowej. Spojrzenie na dzienny wykres wykazało niewielki wzrost o około 1%, podnosząc cenę do około 0,61 dolara. Poprzednia sesja handlowa była świadkiem bardziej znaczącego wzrostu o ponad 3%, co plasowało ją wygodnie w przedziale cenowym 0,6 dolara.

Podobnie było w momencie publikacji prasy, pomimo osłabienia altcoina o 1%.

XRP odwraca USDC – coś więcej niż tylko krótkoterminowy trend?

RSI tego aktywa na wykresach utrzymywał się powyżej neutralnego progu, wskazując na umiarkowany trend wzrostowy, wspierany przez jego MACD, który oscylował nieco powyżej znaku zerowego.

Ze względu na imponujące wyniki cenowe XRP, jego pozycja w rankingach kapitalizacji rynku kryptowalut uległa zmianie. Teraz XRP awansowało na szóste miejsce, wyprzedzając USDC.

XRP odwraca USDC – coś więcej niż tylko krótkoterminowy trend?

Kilka negatywów w zasięgu wzroku

Wskaźnik MVRV XRP w ciągu ostatniego miesiąca, który mierzy różnicę między wartością rynkową kryptowaluty a wartością zrealizowaną, pokazał, że pomimo niedawnego wzrostu cen inwestorzy ponieśli straty. Jak wynika z wykresu, tendencja spadkowa rozpoczęła się pod koniec marca, kiedy bieżąca wartość oscylowała wokół deficytu na poziomie 7,4%.

Posiadacze, którzy kupili XRP w tym przedziale czasowym, są obecnie pod wodą, na co wskazuje ujemny procent. Co więcej, zmiana kapitalizacji rynkowej nie przyniosła pozytywnych skutków dla traderów posiadających XRP w tych portfelach.

XRP odwraca USDC – coś więcej niż tylko krótkoterminowy trend?

Podaż zysków nadal spada

Kluczowym wskaźnikiem, który nie poprawił się pomimo niedawnego wzrostu cen, jest kwota XRP, na której osiąga się zysk. Jak donosi AMBCrypto, następuje ciągły spadek podaży XRP generującej zyski. W szczególności, według danych Santiment, w chwili pisania tego tekstu około 81,2%, czyli około 81,2 miliarda XRP, było obecnie rentownych.

Kwota ta znacząco spadła w porównaniu do ponad 87 miliardów XRP obserwowanych na koniec marca.

XRP odwraca USDC – coś więcej niż tylko krótkoterminowy trend?

Czy XRP może utrzymać tę nową kapitalizację rynkową?

Różnica wartości pomiędzy siódmymi w rankingu kryptowalutami, XRP i USDC, wynosi obecnie około 1 miliarda dolarów. Oznacza to, że gdyby ich ceny spadły, niedawny wzrost ich kapitalizacji rynkowej mógłby zostać szybko zmniejszony.

Dogłębna analiza 30-dniowego stosunku wartości rynkowej do wartości zrealizowanej (MVRV) ujawniła oznaki nadchodzącego wzrostu cen. Obecnie wskaźnik ten wykazuje tendencję spadkową poniżej zera. Jeśli jednak nastąpi niewielki wzrost MVRV, może to mieć pozytywny wpływ na kapitalizację rynkową.

Przeczytaj prognozę cen Ripple (XRP) na rok 2024–25

W dłuższej perspektywie XRP może osiągnąć lepsze wyniki niż USDC i utrzymać tę przewagę.

2024-04-10 19:03