Wypłata 69 milionów dolarów dla górników Bitcoina: Boom przed kwietniowym halvingiem?

    Skok szybkości mieszania nastąpił w odpowiedzi na trudności z wydobyciem w ATH.
    Przychody uzyskane przez górników 11 kwietnia wyniosły prawie 69 milionów dolarów, co oznacza wzrost o 70% rok do roku.

11 kwietnia hashrate wydobywania Bitcoina [BTC] osiągnął nowy rekord. Górnicy zmaksymalizowali wykorzystanie swoich maszyn, starając się zwiększyć zyski przed nadchodzącym halvingiem.

Jak podaje Hashrate Index, średnia moc obliczeniowa górników, reprezentowana przez ich 7-dniowy ruchomy współczynnik haszowania, osiągnęła 642 eksahaszy na sekundę (EH/s). Liczba ta oznacza wzrost o 5% w porównaniu do poziomu z poprzedniego tygodnia.

Wypłata 69 milionów dolarów dla górników Bitcoina: Boom przed kwietniowym halvingiem?

Górnikom trudno jest wydobywać bloki

Niedawny wzrost szybkości mieszania Bitcoina jest prawdopodobną reakcją na najnowszą korektę trudności wydobycia, która ustanowiła najwyższy w historii poziom 86,39 biliona.

Poziom złożoności wydobywania Bitcoinów, reprezentowany przez trudność wydobycia, określa, jak trudne jest dla górników odkrycie kolejnego bloku w łańcuchu bloków Bitcoin. Poziom ten jest dostosowywany mniej więcej co 2016 bloków, czyli około dwóch tygodni, aby utrzymać stały 10-minutowy czas produkcji nowych bloków. Innymi słowy, im większa trudność wydobycia, tym więcej mocy obliczeniowej potrzeba do wydobycia bloku.

Przed znaczną obniżką nagród za wydobycie, zaplanowaną na około 20 kwietnia (data wstępna), była to ostateczna korekta. W branży, w której zyski maleją, wydarzenia te wywierają dużą presję finansową na zaangażowane strony.

Czego się spodziewać po halvingu?

Wcześniej indeks Hasrate przewidywał skromniejszy spadek szybkości wydobycia o około 3,7% po zdarzeniu halving. Jest to mniej drastyczne niż prognoza Galaxy Digital sugerująca potencjalny spadek w wysokości od 15% do 20%.

W pierwszej kolejności mogą się poddać mniejsze firmy wydobywcze, posiadające ograniczone środki na zakup zaawansowanego sprzętu wydobywczego.

Podczas trudnej bessy zyski górników odnotowały znaczny wzrost, ponieważ wartość Bitcoina wzrosła szczególnie począwszy od października 2023 r.

Według szacunków AMBCrypto na temat danych Glassnode, 11 kwietnia górnicy zarobili prawie 69 milionów dolarów całkowitego przychodu, co oznacza znaczny wzrost o 70% w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku.

Wypłata 69 milionów dolarów dla górników Bitcoina: Boom przed kwietniowym halvingiem?

2024-04-12 16:23