Wszystko o stanie Ethereum po halvingu Bitcoina

    Ethereum odnotowuje większy odpływ, ale mniej nowych stawek.
    ETH kontynuował odbicie po halvingu BTC.

Zanim doszło do halvingu Bitcoina, ceny większości altcoinów spadły. Jednak po halvingu Ethereum znacznie odbiło, jak wynika z analizy rynku.

Jednak odzyskanie stakowania ETH pozostało nieuchwytne.

Codzienne spadki stawek Ethereum

Według analizy danych dotyczących staków Ethereum przeprowadzonej przez AMBCrypto, w ciągu ostatnich kilku dni nastąpił zauważalny spadek liczby nowych stakerów przyłączających się do sieci.

Na początku ostatniego tygodnia kwota postawionego Ethereum na wykresie wykazała zauważalny wzrost, osiągając około 115 000 jednostek około 15 kwietnia. Później jednak poziom ten zaczął spadać.

Obecnie nowych stawek jest 31 441, co oznacza spadek o ponad 80 000 w porównaniu do wcześniejszych danych.

Wszystko o stanie Ethereum po halvingu Bitcoina

Jeśli obecny trend spadkowy dla Ethereum (ETH) będzie kontynuowany, mimo że nie osiągnął on jeszcze swojego najniższego poziomu w historii, może ustanowić nowy rekordowo niski poziom. Obecnie postawiono ponad 43,9 miliona ETH.

Chociaż trend jako całość wzrósł, bliższe przyjrzenie się wykresowi ujawnia minimalny postęp, co sugeruje niewielki nowy wzrost w ostatnich okresach.

Wypływy dominują w trendzie przepływu Ethereum

Z wyjątkiem 20 kwietnia, w ostatnich dniach Ethereum odnotowało więcej odpływów niż przypływów.

Według oceny wykresu Netflow Glassnode przeprowadzonej przez AMBCrypto, do końca podanego dnia do sieci Ethereum napłynęło około 20 000 tokenów Ethereum. Napływ ten był jednak zauważalnie mniejszy niż ilość Ethereum opuszczającego sieć w tym samym okresie.

18 kwietnia nastąpiło znaczące wycofanie ponad 144 800 jednostek z Ethereum, co czyni je jednym z największych tego typu wydarzeń w najnowszej historii.

Obecnie przetworzono ponad 14 000 wypłat Ethereum, co sugeruje wzór przenoszenia Ethereum z giełd.

Wszystko o stanie Ethereum po halvingu Bitcoina

Zgodnie z trendem na wykresie wypłat stakingu Ethereum, większość wycofanych ETH nie jest obstawiana. Można to postrzegać jako dobry znak dla tego aktywa, sugerujący, że inwestorzy spodziewają się wzrostu ceny ETH i wolą go trzymać niż inwestować.

Niedawny halving Bitcoina wzmocnił to przekonanie, sugerując, że na horyzoncie może pojawić się potencjalny wzrost cen.

ETH pozostaje w trendzie niedźwiedzim

Jak wynika z codziennych analiz AMBCrypto, Ethereum zakończyło tydzień optymistycznie. Kryptowaluta wzrosła o ponad 3%, co dało w weekend przybliżoną wartość 3157 dolarów.

Przeczytaj prognozę cen Ethereum [ETH] na lata 2024–25

Cena rozpoczęła się na początku tygodnia w okolicach 3158 dolarów, ale później doświadczyła serii spadków. Obecnie jest kupowany i sprzedawany po cenie około 3177 dolarów, co oznacza minimalny wzrost o około 0,1%.

11 kwietnia wskaźnik względnej siły (RSI) akcji spółki pokazał, że spadł poniżej neutralnego progu. Kiedy to pisałem, nadal oscylował poniżej tego znaku, ale zauważalna była znaczna poprawa.

Wszystko o stanie Ethereum po halvingu Bitcoina

2024-04-22 02:15