Wszystko o nowej usłudze Mastercard „Crypto Credential”.

  • Mastercard uruchamia sieć peer-to-peer do transgranicznego transferu zasobów cyfrowych.
  • Sieć P2P, znana jako Mastercard Crypto Credential, będzie obsługiwana przez użytkowników w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Jako badacz z doświadczeniem w technologii fintech i blockchain jestem podekscytowany, widząc, jak Mastercard robi postępy w przestrzeni kryptograficznej. Uruchomienie nowej sieci P2P, Mastercard Crypto Credential, to imponujące posunięcie, które rozwiązuje niektóre z kluczowych wyzwań w transakcjach kryptowalutowych – złożoność i zaufanie.


29 maja Mastercard zaprezentował Mastercard Crypto Credential, umożliwiający użytkownikom łatwiejsze transakcje w kryptowalutach. Zamiast korzystać ze skomplikowanych adresów blockchain, mogą teraz wysyłać i odbierać cyfrową walutę za pomocą usprawnionych aliasów.

Mastercard zanurza się głębiej w kryptowaluty

Jako badacz badający Mastercard Crypto Credential wyjaśniłbym to w ten sposób: badam, w jaki sposób Mastercard Crypto Credential funkcjonuje jako pomost między konsumentami i firmami w transakcjach typu blockchain. Rozwiązanie to gwarantuje, że obie strony spełnią wymogi weryfikacyjne oraz gwarantuje kompatybilność cyfrowego portfela odbiorcy z przekazywanym aktywem.

Jako analityk transakcyjny mogę powiedzieć, że ten system usprawnia proces identyfikacji konkretnych aktywów lub łańcuchów bloków, z którymi odbiorca jest w stanie obsłużyć. W ten sposób znacznie zwiększa zaufanie do transakcji finansowych.

Ponadto Mastercard Crypto Credential umożliwia udostępnianie szczegółów dotyczących zasad podróży w przypadku transakcji transgranicznych, co jest niezbędne do przestrzegania przepisów mających na celu zapobieganie działaniom niezgodnym z prawem.

Użytkownicy są uwierzytelniani na podstawie kryteriów Mastercard, zanim otrzymają aliasy do przesyłania środków pomiędzy kompatybilnymi platformami handlowymi.

Jako analityk wyjaśniłbym to w ten sposób: inicjując przelew, weryfikuję autentyczność aliasu odbiorcy i upewniam się, że jego portfel pomieści zamierzony zasób i blockchain. Jeśli portfel nie będzie kompatybilny z aktywem lub blockchainem, powiadomię Cię o tym, zatrzymując transakcję, aby chronić Twoje środki przed potencjalną stratą.

Jako badacz badający najnowsze osiągnięcia w płatnościach cyfrowych mogę powiedzieć, że Mastercard rozpocznie obsługę transakcji peer-to-peer (P2P). Mają jednak plany rozszerzenia tej usługi poza transfery P2P. Niektóre potencjalne obszary przyszłego wzrostu obejmują tokeny niewymienne (NFT), rozwiązania biletowe i inne innowacyjne metody płatności.

Jako badacz zajmujący się tym konkretnym tematem mogę powiedzieć, że usługa jest przeznaczona zarówno dla rynków Ameryki Łacińskiej, jak i Europy. W szczególności jest dostępny w różnych krajach, takich jak Argentyna, Brazylia, Chile, Francja, Gwatemala, Meksyk, Panama, Paragwaj, Peru, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria i Urugwaj.

Jako analityk mogę powiedzieć, że usługę oferują trzy główne giełdy kryptowalut: Bit2Me, Lirium i Mercado Bitcoin. Użytkownicy Lulibit, giełdy z Panamy i Gwatemali, mają dodatkową wygodę w postaci dostępu do usługi za pośrednictwem Lirium. Ponadto brazylijski dostawca portfeli kryptowalutowych Foxbit bierze udział w programie pilotażowym.

Mastercard zamierza początkowo udostępnić swoje Crypto Credential ograniczonej liczbie użytkowników na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Następnie w nadchodzących miesiącach firma zamierza rozszerzyć tę ofertę do ponad 7 milionów użytkowników.

Podmuch przeszłości

Jako analityk wyraziłbym to w ten sposób: jestem tutaj, aby podzielić się pewnymi spostrzeżeniami. 12 października 2023 r. Mastercard ujawnił swój najnowszy ruch w dziedzinie kryptowalut. W szczególności zaprezentowali strategię ułatwiającą tokenizację walut cyfrowych banku centralnego (CBDC) w wielu łańcuchach bloków.

Jako badacz zajmujący się najnowszymi osiągnięciami technologicznymi mogę powiedzieć, że to innowacyjne rozwiązanie znacznie zwiększa bezpieczeństwo i oferuje konsumentom elastyczność w zakresie angażowania się w transakcje handlowe obejmujące różne łańcuchy bloków.

RBA i DFCRC współpracowały przy projekcie próbnym dotyczącym cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), badając możliwe zastosowania takiej waluty na rynku australijskim.

2024-05-31 08:07